Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VÍKEND V PRAŽSKÉ ZOO VE ZNAMENÍ DÝNÍ A STÁTNÍCH ZNAKŮ

2013-10-23 12:29

Zoo Praha připravila pro své návštěvníky bohatý víkendový program. Sobota bude patřit hodování s dýněmi všech tvarů a velikostí, v neděli se představí zvířata a jejich symbolika ve státních znacích nebo erbech.

Již tradiční Dýňové hody, jejichž cílem je zpestřit zvířatům jídelníček a poskytnout jim příležitost ke hře, začínají v neděli 27. října v 10.30 v Údolí slonů a zakončí je v 15.30 neobvyklá hostina u surikat v předpolí Afrického domu.
Dýně ovládne i jídelníček Gulab Restaurantu v horní části zoo, kde budou moci také návštěvníci ochutnat dýňové speciality. V programu nebude chybět ani řezbářská show Kateřiny Mirské, která předvede nejrůznější techniky vyřezávání okrasných dýní.

Harmonogram Dýňových hodů u zvířat:
10.30 – sloni
11.00 – medvědi lední
12.00 – Co zvířata dovedou? (Vzdělávací centrum)
12:30 – pekari
13.00 – řezbářská show (Vzdělávací centrum)
13:30 – lachtani
14.00 – makakové vepří (Indonéská džungle)
14:30 – nosálové
15:00 – orangutani
15:30 – surikaty

Sváteční pondělí 28. října bude patřit zvířatům v heraldice. Vědomostní stezka o ceny napříč zoologickou zahradou představí živočichy, kteří se díky své výjimečnosti stali součástí či přímo dominantou státních znaků a městských erbů.
Ve 14.00 proběhne ve Vzdělávacím centru přednáška Kateřiny Jíšové „Proč je lev králem zvířat“, během které návštěvníci objeví pozoruhodný svět zvířecí symboliky.  

Přehledný program akcí v Zoo Praha až do konce roku najdete na http://www.zoopraha.cz/navsteva/program/.
Zoo Praha

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>