Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Mlsné jazýčky, těšte se!

2011-01-21 10:21

Vybrané speciality, doslova “mistrné kousky“, nejvyhlášenějších zdejších kuchařů za velmi příznivé ceny.  Právě to slibuje Grand Restaurant Festival Pavla Maurera. Zimní “obdoba“ Prague Food Festivalu nekoncentruje gastronomické zážitky na jednom místě, ale budete se muset vy vydat za nimi. Festivalové ceny trvají až do 15.února.

Grand Restaurant Festival v Praze
V Praze se do festivalu zapojilo dvacet restaurací, které po celý měsíc nabízí vybraná jídla za festivalové ceny. Vybírat můžete v každé restauraci ze tří definovaných pokrmů: Regionální/národní specialita, mistrovský kousek šéfkuchaře a nejlepší jídlo od maminky. Ceny se pohybují do 200 do 600, podle počtu chodů a nápojů.

Důležité: Místa v restauracích je třeba rezervovat předem. O postupu rezervace a placení se dozvíte více ZDE. V Praze se do festivalu zapojily restaurace jako La Degustation Bohême Bourgeoise, Obecní dům, Francouzská restaurace Art Nouveau, nebo V Zátiší. Další podrobnosti o festivalu najdete TADY.


zdroj: sxc.hu

Zabijačka na Míráku
Stále oblíbenější fenomén zabijačkových hodů na náměstích uprostřed města už v prosinci příkladně vytěžily některé farmářské trhy. Milovníkům vepřových specialit, ale dobré časy neskončily. Ověřit si to můžete hned tuto sobotu na náměstí Míru, kde se bude od 9.00 do 17.00 konat “pravá česká zabijačka“. Z mnohých důvodů sice neuvidíte celý ten rituál usmrcení vypaseného pašíka, ale městskému životnímu stylu by krvavé chodníky beztak nejspíš nebyly po chuti. Zato jitrničky a jelítka budou nepochybně výborná. Více informací najdete ZDE.

Současná japonská kinematografie
V pátek začíná v kině Lucerna týden věnovaný soudobým japonským filmům. . V základní kolekci představí sedm filmů, které patří k tomu nejlepšímu, co bylo v posledních dvou desetiletích v Japonsku natočeno. Nebude chybět ani ukázka špičkové animované tvorby – legendární historická sága Božský meč (Kamui no ken).

Hvězdou doprovodného programu bude sobota 22. 1., kdy se  bude konat Den japonské kultury. V kinosále Lucerna a v přilehlých prostorách se představí loutkoherec Noriyuki Sawa, těšit se ale můžete i na japonské bubny taiko či ukázky dětského karate. „Papír a tuš“ je téma interaktivní instalace v Mramorovém sále, kde se návštěvníci budou moci seznámit s procesem výroby japonského papíru či vzniku kaligrafického díla, prohlédnout si monumentální ukázky soudobého kaligrafického umění, ukázky originálního kaligrafického náčiní, ale zároveň si kaligrafii, tušovou malbu či sofistikované skládání papíru origami pod vedením zkušených lektorů sami prakticky vyzkoušet. Nebude chybět ani ikebana, herna deskové hry go a další atrakce. Další podrobnosti najdete ZDE.

Svůj festival mají v těchto dnech i filmové “kraťasy“, o kterých psal kolega Tomáš Kůs ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>