Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Trhy, obchoďáky a zase jedna zabijačka

2011-03-11 08:39

Jarní trhy, první přísliby jara už tento víkend. Zabijačka během půstu a co všechno jste chtěli vědět o socialistických obchoďácích, ale báli jste se zeptat. A kdo se nebojí, může tento víkend zajít do kina na některý z filmů Jednoho světa!

Není trh, jako trh
Na Kubánském náměstí odstartuje sobotní tržiště další sezónu oblíbených farmářských trhů. Nejsme ovšem zcela přesvědčeni, jestli vám radit, abyste se na trh vydali. Dá se totiž docela oprávněně očekávat, že zde bude velký nával a kromě košíku na potraviny si všichni nakupující budou sebou muset vzít velký náklad trpělivosti a velkorysosti. Tentokrát možná platí, že kdo si počká do úterý, vyhraje. Více o farmářských trzích čtěte ZDE.

Přímo v centru města na Staroměstském náměstí sice na farmáře narazíte o něco méně pravděpodobněji, za to vám k obcházení stánků každý den odpoledně během následujícího víkendu i týdne někdo pěkně zahraje, aneb Staroměstský Dixieland to jistí. Staroměstský jarmark probíhá až do 20. 3. Podrobnosti najdete TADY.


na farmářských trzích najdete ještě i "plody" loňské sezony

Od stánku do obchoďáku
Jestli vás zajímají obchodní domy nikoli jen z hlediska toho, co v nich můžete pořídit, máte skvělou příležitost dozvědět se o nich víc. Výstava Kotvy Máje, která je v Galerii VŠUP k vidění už jen do 19. 3., představuje čtrnáct nejvlivnějších a nejznámějších českých obchodních domů. Jsou to všechno stavby, které mají původ v 60. a 70. letech minulého století a v rodinné paměti nejednoho z nás sehrály ne nevýznamnou roli. Více se o výstavě dozvíte ZDE.

Na Letné to zase odnese to prase
Letos se chystá již 4. ročník zabijačkové slavnosti v Národním zemědělském muzeu na Letné nazvané příznačně Letenské prase. sobotu 12. 3. se na dvoře Národního zemědělského muzea můžete v časech 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 podívat na to, jak se obvykle porcuje a zpracovává prase při zabijačce a nebude samozřejmě chybět ani ochutnávka zabijačkových specialit. Kromě ochutnávání můžete navštívit expozice v muzeu. Další podrobnosti najdete ZDE.

Ne všichni jsme ovšem jako v žitě
Mnoho osudů, řada šokujících skutečností, emoce i fakta. Festival dokumentárních filmů Jeden svět zprostředkuje každoročně zaujatým divákům řadu nových perspektiv, ze kterých se dívat na události kolem sebe i ve světě. Festival je právě v plném proudu a během následujícího víkendu se bude o sto šest promítat ve všech festivalových kinech, kterých je celkem osm. Vstupenka na jeden film stojí 80 korun. Podrobnosti a všechny potřebné informace najdete ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>