Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Schovejte auto a jděte ven

2011-09-17 09:56

O víkendu začíná týden mobility, týden, kdy se bude hodně mluvit o městě bez aut, o chodcích, cyklistech a příjemnějším městském životě. Ten si vedle snížení hluku můžete dočasně zlepšit popíjením nejrůznějších povzbuzujících nápojů, k čemuž bude o víkendu obzvlášť dobrá příležitost. Nakonec nezapomeňte ani na sport a čerstvý vzduch.

Praha elektromobilní – víkend bez aut
Co takhle uzavřít centrum města autům? Už několik let se občas ozývají podobné nesmělé návrhy, a přestože už Pavel Bém sliboval, že se v této věci bude angažovat, Praha stále kopíruje spíše opačný trend, který je k chodcům, cyklistům a všem, kdo chtějí zpomalit tempo a snížit hlukovou clonu, spíše nepřátelský. Proto, pokud si přejete změnu, se můžete vyjádřit během nadcházejícího týdne. Dnes v pátek bude otevřena nová cyklostezka, v sobotu se Smetanovo nábřeží promění na pěší zónu a v neděli nebudou moci auta na Václavské náměstí. Více o Evropském týdnu mobility najdete ZDE.

Od pátku až do neděle se bude na mnoha místech Prahy vesele popíjet zkvašená šťáva z hroznů. Seznam vinobraní najdete ZDE, v Radotíně můžete zavítat na Burčákobraní.

Velkou podívanou slibuje každoročně rekonstrukce bitvy na Bílé hoře a kdo si chce počechrat své historické já, může tak učinit v sobotu i v neděli. Podrobnosti najdete TADY.


(C) www.art-rkc.com

Jídlo, bio, selské povyražení
S láskou připravený pokrm, bio kvalita, purismus venkovského života, smysluplnost času farmáře. Mýtus velkoměšťáka, řekl by prozíravý klausovec. Nechme klausovce klausovcem a užijme si víkend.

Tak třeba s FoodParade.“ Ochutnáte výborná vína, lahodnou kávu, dobré pivo, exotické koktejly a delikatesy z celého světa,“ lákají organizátoři. Nevěříte jim? Prověřte je! V Pražské tržnici 17. a 18. září. Více ZDE.

Již prověřená klasika, to je Toulcův dvůr a každoroční Biojarmark a dožínkové slavnosti. Nakoupit můžete celkem u 50 ekozemědělců s bohatým sortimentem biopotravin a biokosmetiky. Příznivci značky Bio, mají tento víkend jasno (akce se koná v pátek a v sobotu), více ZDE.

Na muzejní dvůr Národního zemědělského muzea přijedou o víkendu řezbáři, kteří tu vyřežou pár dřevěných soch motorovou pilou. Také tu potkáte košíkáře, tesaře, výrobce dřeváků a další, kdo nějakým způsobem dřevo zpracovávají. Dřevěné a selské trhy v sobotu a v neděli, více ZDE.

Na březích řeky Vltavy mezi břehy, které brázdí přívoz z Klecan do Roztok, se budou v sobotu konat Slavnosti pravého a levého břehu. Den plný hudby, her a zábavy, více o programu ZDE.

A jestli ještě ani teď nevíte, co se svým volným časem, vydejte se v sobotu na Laronkafest – že jde o festival volného času, mají totiž jako motto. Více najdete TADY.


(C) Ladronkafest.cz

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>