Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Novinky na farmářských trzích

2013-04-26 08:31

Všechno kvete, pučí a semínka v zemi klíčí. Pomalu ale jistě se stánky na farmářských trzích plní sazeničkami a čerstvou jarní zeleninou. Podívali jsme se na to, co slibují tento víkend.

Medvědí česnek z lesů okolo Slaného
Na farmářském trhu Jiřák pořídíte v pátek a v sobotu divočinu vhodnou i pro vegetariány. Pesto z medvědího česneku rostoucího v hlubokých lesích u Slaného. Navíc ho sbírá a vyrábí  Kristýna z Květuščiny zahrady. To je teda pohádka. Navíc bude krásně a na Jiřáku nakoupíte spoustu dalších dobrých věcí, všechny prověřené prodejce najdete v seznamu. O farmářském tržišti Jiřák více ZDE.

Novinkou na Náplavce je, že vůbec tržiště bude. Prostor na Rašínově nábřeží totiž minulé dva víkendy okupovaly lodě, které se tu prezentovali na výstavě. Nicméně tuto sobotu už tržiště najdete na svém starém místě a můžete se těšit třeba na kváskový chléb rodinné pekárny Maškových z Tanvaldu, která je ale ještě mnohem víc vyhlášená koblihami. Ty totiž plní postaru až za studena! Další novinkou je konkurence Mamacoffe v podobě známého baristy Jiřího Sládka a jeho Brew Bar. Kávu vám připraví jakkoli kromě espressa. Podrobnosti o Náplavce najdete TADY.

Výlet na Chvalský zámek
V pátek 26. 4.
bude na Chvalském zámku zahájena výstava aut-veteránu zn. Aero. Automobily budou vystaveny na nádvoří zámku a v kočárovně, navštívit výstavu můžete od 9.00 do 17.00. Zároveň se s dětmi můžete zúčastnit pohádkového programu. Bude se konat Pohádková sobota na zámku s rytířem Janem. Jde vlastně o komentovanou prohlídku dvou výstav Pohádková půda ve sklepení zámku a Jak se žilo v Horních Počernicích, kterou bude provádět rytíř Jan ze Chval a na děti čekají zábavné úkoly, cesta tajemným schodištěm, výuka rytířského umění s mečem a auta-veteráni na nádvoří zámku. Prohlídku si můžete rezervovat předem, trvá 40 minut. Podrobnosti najdete TADY.

Čarodky v předstihu
Těšíte-li se na pálení čarodějnic tak moc, že už to nemůžete vydržet do úterý, navštivte třeba Generálku na čarodějnice v Botanické zahradě, dopravní hřiště vypich, nebo hřiště základní školy v Petrovicích. Tam všude se budou pálit čarodky už v pátek. Podrobnosti najdete v jiném našem článku ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>