Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Guláš na Staromáku a iracionální strava v Modřanech

2010-10-22 10:32

Sladidlo místo cukru ještě neznamená, že žijete zdravě.  A kdyby organizátoři Dne zdraví, který se bude konat v sobotu 23. 10. v modřanské základní škole Rakovského, soustředili svou pozornost výhradně na propagaci nejrůznějších sportovních aktivit, spíš než prezentaci výrobků některých firem, mohli bychom vám tuto akci jen vřele doporučit.

Takto vám spíš doporučujeme, abyste byli v modřanské základní škole ve střehu, a to i když si přijdete jenom zacvičit nebo změřit cholesterol, minimálně proto, abyste nevypadli z rytmu. Více se o Dni zdraví dozvíte zde.

Poobědvejte na náměstí
Kdo svou linii a cholesterol řešit nechce, nechť se nechá v sobotu téhož času unášet všemi vůněmi vydatné české kuchyně, které se budou jak mlžný opar nad vodami vznášet nad Staroměstským náměstím.  Svůj mezinárodní den tu oslaví kuchaři ze zhruba třiceti gastronomických firem a restaurací. Navaří kančí ragú, domácí gulášovku, českou baštu a další dlabance, jak by řekla moje sestra. Bude se také soutěžit a to nejen mezi profesionálními kuchaři. Šanci mají i odvážlivci z řad návštěvníků, kteří se mohou zúčastnit klání o nejlepší dort. Ten si ale upečte předem doma. Více se o celé akci dozvíte zde.

Česká zahrada i kuchyně skýtá pro všechny, kteří se chtějí v rámci jejího pole poměřovat, nepřeberné množství způsobů, jak to udělat. A tak organizátoři farmářských trhů vyhlásili válku Regionfestu. Na náměstí Jiřího z Poděbrad bude v pátek i v sobotu poměřovat vitalitu a kvalitu svých produktů a výrobků dnes již pravidelné farmářské tržiště Jiřák a výjimečná akce tzv. Regionfest, který pořádá Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se značkou “Regionální potravina“. Kdo zvítězí? Na tom nakonec možná až tak nezáleží – třeba to bude zákazník. O farmářském tržišti Jiřák zde o Regionfestu více zde.

Oslavte sňatek Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského
Z tohoto svazku vzešlo v Českých zemích mnoho dobrého. Do Prahy jezdí každoročně obdivovat pozůstatky zašlé slávy období, které následovalo po spojení těchto dvou rodů, tisíce turistů. A vy si o víkendu můžete připomenout právě tuto událost  při 10. Králodvorských slavnostech v Emauzském opatství. Program bude v duchu středověkých slavností, nebude chybět šerm, tanec a hodování. Více se dozvíte zde.

Dlabání dýní bude sice aktuální až příští víkend, natrénovat si hrůzostrašný obličej na krásně vybarvených dýních můžete na několika místech už tento víkend. Například na dětském hřišti Dlabačov ve Vinoři, více zde, nebo překvapivě v odletové hale Terminálu 2 ruzyňského letiště. Více zde. Brzy bude Halloween!

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>