Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Masa na in-linech (2)

2010-08-20 12:03

Červnové zahajovací jízdy in-line večerních vyjížděk se v Praze zúčastnilo na 1200 bruslařů.  Mezitím se projelo i dalšími městy a s koncem prázdnin se příznivci pevných bot na kolečkách vracejí opět do matičky Prahy. Závěrečná in-line jízda se pojede už tuto sobotu 21.8. a zahájí ji patronka projektu rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Na in-liny v modrém
Když se v sobotu v 19.30 dostavíte na Palackého náměstí, kde o půl hodiny později začíná poslední letní jízda celí v modrém a navíc nějak originálně pojednaném outfitu, dostanete za to pozornost. Trasa bude stejná jako při první jízdě a povede z Palackého náměstí přes most na smíchovskou stranu, dále ulicí Svornosti k Erpet Golf Centru, podél řeky zpět na Palackého most přes Vltavu, po nábřeží směrem k Podolské vodárně s cílem opět na Palackého náměstí. Celkem budou mít na konci bruslaři v nohou 10 km. Další podrobnosti najdete ZDE.

Čajový sedánek n a Vyšehradě
Všem čajomilcům vřele doporučujeme přivstat si v sobotu ráno a vydat se na Vyšehrad. Od ranního rozbřesku až do soumraku bude ve vyšehradských zahradách probíhat čajová slavnost ČajoMír fest. K dnešnímu dni je přihlášeno 52 čajových hostitelů a návštěvníci se tak budou moci seznámit s různými druhy přípravy i popíjení tohoto přímo skvostného nápoje. Pokud si skutečně přivstanete a přijdete se svítáním, dostanete kromě čaje, zdravé snídaně a společného protažení navíc vstupenku na celý den zdarma.

Během dne se pak seznámíte s přípravou čaje tak, jak je běžná v Koreji , Vietnamu, Číně, Japonsku, ale zjistíte také, jak ho mají rádi i Angličané. Za pozornost bude stát i doprovodná hudební produkce nebo tvořivé dílny. Program celého dne najdete ZDE. A o tom, kdo vám bude čaj připravovat, zjistíte více ZDE.


Pozvánka na ČajoMír fest

Další tipy letem světem
Všem příznivcům současného umění by neměl uniknout Multimediální festival, který budou o víkendu hostit tři pražské umělecké prostory – Trafačka, The Chemistry Gallery a galerie Ferdinanda Baumana. Po tři dny se můžete seznamovat se současným mladým - invazivním uměním. Akci bude doprovázet přehlídka videoartu, interaktivních instalací, performancí i nástěnné malby. Podrobnosti o programu najdete TADY.

Farmářské trhy oslaví o víkendu první Jubileum. Na Kubánském náměstí vyroste letos farmářské tržiště už po padesáté a organizátoři si proto připravili oslavu spojenou se soutěží o farmářský koš v hodnotě 700 korun. Na soutěžní otázky můžete odpovídat přímo na trzích, kde bude stánek se soutěžními lístky.

Otázky zní : 1:Dnešní podobu získalo Kubánské náměstí v 50. letech 20. století. Krátce po dokončení Společenského domu (dnes hotel Mars) v roce 1961 byla za velkého srocení lidu odhalena deska s původním názvem „Náměstí Kubánské revoluce“. Víte jaká významná zahraniční osobnost tuto desku odhalovala? Ze správných odpovědí bude vylosován výherce.

2: Společně se zahájením provozu Farmářského tržiště na Kubáni byl zprovozněn mlékomat, který je v provozu nonstop. Tipněte kolik litrů mléka bylo za tuto dobu (od 22. 5. do 22. 8. 2010) vytočeno. Vyhrává nejblíže tipující.

Nezapomeňte, že i o víkendu pokračuje Letní Letná, Dvořákova Praha a na Lodi Tajemství bude mít první reprízu nová premiéra divadla DNO Ode Dna.

kaca

Komentáře (2)

kaca 2010-08-20 08:55:04
díky Kláro ;)
Klára 2010-08-20 04:00:37
Ahoj, není to sice Praha, ale co by kamenem dohodil. Historické slavnosti Mračení na tvrzi Tuchoraz tento víkend 10-16hod, celodenní vstupné 100Kč podrobnosti na http://tuchoraz.xf.cz/

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>