Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Film a divadlo v ulicích (2)

2010-07-09 09:07

 Co dělat v rozpálených ulicích letního města o víkendu? Ideálně počkat na večer a vyrazit do nich teprve po setmění. K letním nocím patří filmy a právě o víkendu budete mít další příležitost vydat se za nimi přímo do ulic. Netradiční letňák v režii pořadatelů Fresh Film Festu tentokrát nikoli pěšky, ale na kolech!

 
Za studentským filmem na kolech
Ještě než si v srpnu budete moci vyrazit na čerstvou várku mladistvých studentských filmů, jelikož sedmý ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest se letos poprvé koná v Praze, dejte si tuto sobotu takovou menší ochutnávku. Na piazzetě Národního divadla začíná totiž ve 21.00 Fresh Film Ride, obdoba populárních Fresh Film Walks, ovšem tentokrát na kolech. Netradiční pouliční filmová jízda vyvrcholí koncertem v Tróji. Promítají se jako obvykle studentské filmy z předchozích ročníků Fresh Film Festu na zdech vybraných budov. Podrobnosti a další termíny filmových procházek během prázdnin najdete TADY.
 
V ulicích ale můžete během víkendu zůstat. V neděli se rozbíhá další kolečko Teatrotoče, festivalu pouličního divadla. Opět na Kampě, tentokrát ovšem v parku. Již šestý ročník svátku klaunů, pouličních kejklířů, obratných chůdařů, žonglérů a akrobatů začíná v neděli 11. 7. a bude trvat až do úterý 13.7.
 
Během těchto tří dnů bude v parku odehráno na 41 představení, z nichž ani jedno nebude zpoplatněné. Neboli divadelní nářez zcela zdarma. Představí se soubory tuzemské i zahraniční, pro dámy, pány i dětičky - ty si budou moci loutku, masku, nebo mini divadélko vyrobit v nedělní dílničce sami. Program a další podrobnosti najdete ZDE.
 

Teatrotoč - záznam z roku 2007
 
Farmářské trhy ve velkém
V sobotu se na Karlínském náměstí
, které nabízí prostor dvakrát tak větší než v Dejvicích i na Kulaťáku, se na jeden den otevře nové farmářské tržiště. Prodávat své výrobky tu od 8.00 do 14.00 bude kolem 60 českých farmářů a výrobců domácích produktů. Parkování zdarma slibují organizátoři ve Thámově ulici. Kromě bezkonkurenční nabídky farmářských produktů, které budete nakupovat v příjemném stínu staletých platanů, tu vznikne i několik mini kavárniček, dětský koutek a proběhne kuchařská show. Podrobnosti o sobotním Karlínském trhu čtěte ZDE.
 
V sobotu budou farmáři prodávat i na dalších místech Prahy. Od 8.00 do 14.00 v Praze 10 na Kubánském náměstí, od 9.00 do 14.00 na Náplavce, kde bývá sice nejmenší počet stánků, ovšem koupíte tu čerstvé ryby, od 8.00 do 14.00 si budete moci nakoupit také v Dejvicích a do 12.00 budou stánky také v Klánovicích.
 
Další podrobnosti o trzích ZDE.
kaca

Komentáře (2)

ram 2021-04-20 08:30:29
[url=https://www.bbcode.org/]This be bbcode.org![/url]
david 2021-04-20 08:29:21
Who does not like to watch movies and TV shows? BeeTV is the best streaming applications come from the love of the people for movies and TV shows. <a href="https://cinemahdapk.info/">cinema hd</a>

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>