Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Za uměním i na rytířské kolbiště

2010-04-03 09:04

Prodloužený velikonoční víkend nemusíte zcela jistě trávit jen malováním kraslic a pletením pomlázky. Pokud se vám nechce ani na výlet do pozvolna se probouzející přírody, možná najdete nějaký zajímavý tip v následujícím článku.

 
Cool tour linka a křivoklátský expres
Už po čtyřiadvacáté vyrazí na svou okružní jízdu za kulturou speciální autobusová linka s magickým číslem 777, která zájemce proveze mezi vybranými kulturními institucemi zcela zdarma. Bude v provozu 3. dubna od 9.40 do 17.20 a proveze vás mezi Národním muzeem (České muzeum hudby), Národní galerií (Dům U Černé Matky Boží), Muzeem hlavního města Prahy (hlavní budova na Florenci), uměleckoprůmyslovým muzeem (hlavní budova a dalším objektem Národní galerie v Praze (Dům U Zlatého prstenu).
 
Kromě využití této speciální linky, si můžete pořídit také Cool tour pas, který po prvním použití získá hodnotu padesáti procentní slevy na ostatním vstupném. Více se dozvíte ZDE.
 
 
Nechcete-li se na historické předměty, objekty a dokumenty dívat jen zpoza skla perfektně vyleštěné vitríny, vydejte se o víkendu na cestu nefalšovaným historickým vlakem. Křivoklátský expres, který tvoří parní lokomotiva ALBATROS (498.022) z roku 1947 doplněná historickými vozy 3. třídy osazenými dřevěnými lavicemi, vás zaveze na hrad Křivoklát, kde bude připraven bohatý jarmareční program. Informace o jízdním řádě, cenách jízdenek a dalším najdete ZDE.
 
Zoo a Botanická
Zoologická zahrada v Tróji zahajuje o víkendu letošní sezónu několika informativními setkáními u vybraných pavilonů. Dozvíte se, co nového letos čeká gorily, jak se ketupě malajské a puštíku brýlovému žije v nové voliéře, nebude chybět ani divadélko a samozřejmě malování kraslic a pletení pomlázky. Podrobný program najdete ZDE.
 
Na Velikonoce a nastupující obrozenou sílu přírody myslí i v Botanické zahradě, kde můžete až do pondělí navštívit tematickou výstavu s názvem Když se vrby zelenají.  Seznámíte se tu nejen s nejrůznějšími druhy vrb, ale i s často překvapivými výrobky které se dají z vrbového proutí uplést. Od 3. do 5. dubna bude ve venkovní expozici Areál JIH probíhat tradiční velikonoční jarmark a nezapomeňte také navštívit Fatu Morganu, kde se začínají líhnout první tropičtí motýli! Více se o výstavě vrb dozvíte ZDE, o jarmarku TADY a o líhnoucích se motýlech ZDE.
 

Botanická zahrada - motýlí kukly
 
Bitva a zabijačka
Slavnostní zahájení letošní sezóny čeká v sobotu 3. 4. také zábavní park ve středověkém stylu tvrz Hummer. Tímto víkendem počínaje začíná série středověkých bitev, turnajů, show a dalších zábavních akcí pro děti i dospělé. Veškeré podrobnosti najdete ZDE.
 
Rekordní nájezd na letošní první farmářské trhy v pražských Dejvicích, kam se během jediného půldne přijelo podívat na 15 tisíc zájemců lačnících po výrobcích od českých farmářů, signalizuje výraznou nespokojenost lidí s tím, co jim dnes převážně supermarkety nabízejí. A nejedná se jen o “ovozel“, jak by napsal jeden nejmenovaný neologismy hýřící food-kritik, po čem lidé touží. Stejný úspěch slaví u Pražáků i zabijačky. A to nejen jako událost, při které se aktuálně setkáváme s onou hranicí oddělující život od smrti, kterou nám dnes již ve značné míře prostředkuje pouze televize, ale hlavně pak pro gurmánské zážitky. Patříte-li i vy mezi přátele plněných střívek, vydejte se o víkendu na zámek Ctěnice nedaleko Prahy a ocitne se v ráji. Více o zabijačce ZDE.
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>