Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Nasypali jste ptáčkům?

2011-01-14 09:33

Tentokrát tu pro vás mámě několik tipů na rodinné odpoledne, strávené nejlépe s dětmi. Své ratolesti nebo vnoučátka můžete vzít do divadla, zahrady, nebo na kluziště. Všude na ně bude čekat nějaké překvapení.

Divadelní tip
Nejedná se o novinku, ale představení, které se v divadle Minor hraje již druhou sezónu. Netradiční přepracování klasické a velmi oblíbené pohádky o Popelce, bylo v Minoru uvedeno v režii Apoleny Novotné (dříve Vynohradnykové) a ani po dvou letech nezestárlo. Jestli potřebujete do ploužících se zimních dní nějakou vzpruhu, pak si určitě nenechte ujít tuto lehce bláznivou, hudební komedii z cukrářského prostředí. Hrají ji v sobotu od 15.00 a 18.00. Recenzi představení najdete ZDE a další informace Tady.

Tip do zahrady
Na procházky po zahradě sice není úplně nejpřívětivější počasí, ale Botanická zahrada má nabitý program bez ohledu na mráz i kaluže. V sobotu se zde můžete zúčastnit zahájení výstavy ptačích budek a krmítek. Jedná se už o evergreen, neboť se tento výstavní koncept kvůli velké oblibě mezi návštěvníky letos opakuje již potřetí.

Kromě originálních domečků pro opeřence dostane větší prostor sekce “koutek hrůzy“, kde najdete zcela nevhodné budky pro hnízdění ptáků. Vydáte-li se do zahrady přímo na zahájení, budete si tu svoji schopnost zkonstruovat útočiště pro ptáčky ověřit sami. Na programu je totiž v sobotu od 13.00 ukázka výroby budek, od půl druhé se můžete nechat provést výstavou s komentářem a poté bude následovat fundovaná přednáška na téma budky a krmítka. Vstup na výstavu je zdarma, pouze pokud byste chtěli i později výklad, zaplatíte 250 korun za skupinu. Další podrobnosti se o výstavě dozvíte ZDE.

Tip na zábavu na kluzišti

Chvíli už to vypadalo, že letos ani nebude, ale nakonec jej přece jen za Stavovským divadlem postavili. Řeč je o mini kluzišti přímo v centru města, na Ovocném trhu, které navíc od ledna nabízí nedělní zábavné programy, pro všechny přítomné bruslaře. Ty se ponesou obvykle ve stylu retro songů a následující neděle nebude výjimkou.

Jak slibuje název BONEY M Party Group, bude se tu bruslit do rytmu profláklých hitů německé disko skupiny konce sedmdesátých a osmdesátých let, čili “nejlepší léta dnešních pětačtyřicátníků. V podobném duchu se budou konat i ostatní nedělní odpoledne, vždy od 14. do 17. hodin. Více se dozvíte ZDE.


Bonie M.


bruslák na “Ovocňáku“

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>