Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Poslední koupání a extrémní jízdy

2011-09-02 10:43

Před námi je jeden z posledních teplých víkendů vhodných ke koupání. Přehled přírodních a dalších koupališť najdete TADY. Jestli jste se ještě nekoupali v jezeře Lhota, doporučujeme vyzkoušet. Jinak se následující víkend v Praze nese ve znamení závodních jízd, extrémních zážitků a na Náplavce můžete říct Ahoj! designu.

Rally, rodeo, pouť
Hned na dvou místech se budou v sobotu 3. září konat jízdy veteránů. Přímo v centru Prahy očekávejte jejich nájezd přes poledne na Petříně, kde se bude uzavírat 6. etapa Oldtimer Bohemia Rally a začínat etapa 7.

Mezi pětačtyřiceti přihlášenými auty dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky, čili Laurin&Klement a Škoda. V kategorii C vozidel vyrobených v letech 1919-30 je sedm a v kategorii D vozu vyrobených v letech 1931-45 šest automobilu. Nejpočetněji naplněné jsou kategorie E se třinácti auty z let 1946-60 a kategorie F se čtrnácti auty z let 1961-70. V nejmladší možné kategorii G (1971-80) pojede pět vozu.  Program rally trvá od čtvrtka 1. 9. do neděle 4. 9. a najdete ho TADY.

Veterány si budete moci prohlédnout v sobotu 3. září také na Zbraslavi, kde se koná již tradiční jízda do vrchu Jíloviště. Program najdete TADY. Kdo raději jízdy na koni, ten ať se vydá v sobotu do Radotína na rodeo. V Říčních lázních se bude konat další ročník rodea o Senátorský pohár, více informací najdete TADY.

Zábava se chystá o víkendu také ve Vysočanech. Na místním škvárovém hřišti v Podviní se sejdou děti z blízkého i vzdáleného okolí na pouť. Bude divadlo i ohňostroj. Více najdete TADY.


Víkend na Joyride, (c) joyride.cz

S extrémní radostí
Na Císařské louce se bude v sobotu
konat již po několikáte festival extrémních sportů Joyride. Návštěvníky čekají exhibice a adrenalinové zážitky. Vítán je každý, kdo se chce dozvědět, co je wakeboarding, a nebojí se přihlížet tomu, jak někdo jiný létá s motorkou hlavou vzhůru. Veškeré podrobnosti najdete ZDE.

O něco poklidnější jízda na kolech se bude konat v sobotu na Proseku, kam jsou zvány děti všech věkových kategorií. Neváhejte se přihlásit, online přihlášku najdete ZDE.

Orloj v čase a nový design
Videoprojekce na budovy, která je dovede během okamžiku totálně přestavět, je stále oblíbenější. Velký úspěch měla na jaře i ta na Staroměstský orloj, pokud jste ji neviděli, můžete to změnit v sobotu 3. září mezi 20.00 a 22.00. každou půlhodinu. Podrobnosti o videomapingu na Pražský orloj najdete ZDE.

Během víkendové procházky po Náplavce nesmíte minout pozoruhodné plavidlo, které na tři dny zakotví na Rašínově nábřeží. Na jeho palubě najdete ukázky z dílny vybraných mladých designerů a nebude chybět ani doprovodný program, o festivale Ahoj, Design! se více dozvíte ZDE.


plavidlo Ahoj, Design!

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>