Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Závody na kolech, Oslavy Prahy

2011-07-01 11:03

Začaly prázdniny a tím i období, kdy se Praha znatelně zpomalí, což platí obzvlášť pro víkendy. Ty jsou na kulturní události poněkud střídmější a leckdy se dá zajít jenom k vodě nebo na výstavu. První prázdninový víkend se však alespoň v první polovině tomuto trendu vymyká, neboť Praha slaví!

Praha matka měst
V pátek a v sobotu si můžete vybrat některou z událostí nebo objektů, které budou v rámci stále populárnějších Oslav Prahy přístupné zdarma. Oslavy jsou zasvěcené svaté Anežce České, kterou si můžete připomenout během pátečního odpoledního programu na Staroměstském náměstí.

Na náměstí zazní Brundibár, opera, která se hrála v koncentračním táboře Terezín, muzikál „Modlitba za Prahu“, symfonický orchestr Bohemia a zvony katedrál, které se rozezní v osm hodin večer.

V sobotu se můžete vydat na některou ze zajímavých výstav o české historii, které budou zpřístupněny pro tento den zdarma. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, ty se ve Štefánikově hvězdárně seznámí s měsícem, sluncem a kometami, ale můžete je vzít i na folkové koncerty na Petřín a líbit by se jim mohlo také v Ekotechnickém muzeu, bývalé čističce odpadních vod v Bubenči.

Více se o Oslavách Prahy dozvíte ZDE.


(C) oslavyprahy.cz

Cyklozávod o pohár starosty
Nedávná stávka odborářů přinesla nečekaného vítěze, pozornost cyklistice ve městě. Magistrátní úředníci jí s ohledem na to, že z Mariánského náměstí je luxusní parkoviště, pravděpodobně příliš neholdují. Proto je každá iniciativa, která poukáže na její úžasný potenciál, vřelé vítána.

sobotu se proto můžete zapojit do cyklozávodu o pohár starosty Prahy 1. Sraz je na hřišti Lannova a pojede se směr Loděnice Trója. Je připraveno několik kategorií, první vyjíždějí ti nejmladší. Před závodem si můžete nechat kolo seřídit a ideálně se registrujte tak 20 minut před začátkem startu své kategorie, počet účastníků je omezený. Rozpis závodů najdete TADY.


(C) sxc.hu

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>