Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Jaké máte chutě? (1)

2011-06-17 09:37

Libo-li jahodové sushi? Vzhledem k velkému úspěchu, rozuměj velké tlačenici, se v sobotu opakuje Jahodový mejdan na farmářských trzích. Tentokrát na Jiřáku. Dobroty české kuchyně budete moci ochutnat na Staroměstském náměstí, ve 12 restauracích můžete vyzkoušet, speciality kuchyně americké.

Projezte se víkendem
V sobotu a v neděli vyvrcholí festival krajových specialit Česká chuťovka, jehož druhý ročník proběhne na Staroměstském náměstí. V sobotu při této příležitost zavítá do Prahy největší štramberské ucho, aby bylo následně snědeno. A vy můžete být u toho. Více jsme psali ZDE.

Smažené krevety v těstíčku, to umí jen Američané. Zatímco třeba v Japonsku si je kladou opatrně syrové na rýži, v Americe je pěkně obalí ze všech stran v těstíčku a osmaží dozlatova. Máte-li rádi podobný přístup, hodně masa a brambory na sto způsobů, pak si nesmíte nechat ujít festival americké kuchyně, Taste od America, který probíhá ve 12 vybraných restauracích do 4. července. V sobotu se navíc bude konat PRAGUE CHILLI CON CARNE CONTEST, kdy budete moci ochutnat 11 různých druhů chilli noc carne (vstupné 100). Obědy stojí 150 a večeře 250 korun. Více se dozvíte TADY.

Jahodové knedlíky polité rozmačkanými jahodami s cukrem a jogurtem, jahody jen tak, kdykoli se mi zamane. To byl můj minulý víkend po návštěvě farmářských trhů. Chcete taky? Neváhejte, jahod je ještě stále dost a v sobotu bude obzvlášť na Jiřáku. Za chvíli už zase nebudou! Více o Jahodobraní TADY, můžete se také přihlásit s dětmi do soutěže. Jahody se budou také ochutnávat v Kunraticích a to hned devět odrůd a nebudou chybět soutěže pro děti a další program, více ZDE.


Loňský ročník České chuťovky (C) ceskachutovka.cz

Když už jsme v tom lákání k jídlům a do restaurací, nezapomeňte na kavárnu POTMĚ. Ta sice žádný jídelní lístek nemá, ale rozhodně je to zážitek. Její provoz bude končit po víkendu 22. června. Více ZDE.

Zdeněk Pohlreich, to je hit, toho chceme všude mít! Můžete, třeba na petřínském piknikování v sobotu 18. června. Tentokrát něco dobrého ugriluje. Piknikové koše se vydávají od 11. 00., pokud jste si jej už ale nestihli zaregistrovat, budete si muset přinést vlastní. Více ZDE.

Po jídle trocha pohybu
Po všem tom degustování nebude od věci vyrazit ven za sportem. V sobotu se bude konat první ze třech večerních inline bruslení. Sraz je v 19:30 hodin na Palackého náměstí a pojede se přes most na Smíchov, k Erpetu, a zpět na Palackého náměstí a pak dál až k Podolské vodárně a zpět. Trasa měří deset kilometrů. Na startu potkáte Martinu Sáblíkovou. Podrobnosti najdete ZDE.

Na sobotu vychází také už čtvrtý ročník sympatické Radotínské neckyády. Startuje se v 15.00, program ale pokračuje do hluboké noci. Podrobnosti najdete TADY.

Zájemcům o divadlo, umění, módu a jejich prolínání by rozhodně nemělo uniknout Pražské quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Začalo 16. června a potrvá do 26. června, veškeré informace najdete TADY.

kaca

Komentáře (1)

temple run 3 2023-06-09 08:47:05
I appreciate some of the information that has been drafted, and especially the comments posted that I will visit again.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>