Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Hamburk a Benátky v Praze

2010-10-01 15:52

Své dny má Hamburk, Itálie i Praha 10 a všechny je můžete oslavit právě tento víkend. Můžete se ale také vydat za zvířátky. Do Toulcova dvora pozorovat jejich život, a když budu cynická – do Holešovické tržnice zjistit, jak chutnají po smrti, konají se tu podzimní vepřové hody.

Všechny slavnostní Dny v Praze
Možná jste o tom ani nevěděli, ale na jaře se naše hlavní město prezentovalo bohatým kulturním programem v německém Hamburku. Na oplátku teď Hamburk zavítá se svým kulturním děním k nám. Dny Hamburku v Praze potrvají od 2. října až do 14. listopadu. Během měsíce a půl můžete navštívit výstavy, koncerty vážné a jazzové hudby, filmové projekce, můžete se setkat se spisovateli i vědci. O víkendu si zajděte třeba do Městské knihovny na koncerty jazzových kapel  Kentonmania a NDR Bigband, nebo v neděli odpoledne na sborový a varhanní koncert v podání Hamburg-Kantorei Poppenbüttel v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Podrobný přehled všech událostí hamburských dnů v Praze najdete zde.

Své dny bude spolu s nadcházejícím víkendem slavit v Praze také Itálie. Akce těchto oslav se budou koncentrovat v historickém centru města, především na Kampě, která se svou blízkostí u Vltavy bude odvolávat k samotným Benátkám. V Malostranské besedě se celý týden budou promítat podoby benátského filmů, v Malostranské mostecké věži budou zas po celý týden ctít Ennia Moriconeho, oslavy pak příští víkend zakončí kulinářské slavnosti na Kampě. Dny Italské kultury v Praze probíhají od 1. do 9. října. Více najdete zde.

Nejen obyvatelé Prahy 10, ale všichni příznivci této městské části, se mohou o víkendu účastnit jejích oslav. Společně se zahájením nezapomenou pořadatelé na mezinárodní den seniorů a tak bude program patřit především jim. V sobotu dopoledne si budou moci děti i rodiče projít pohádkovou cestu v Heroldových sadech, na náměstí Svatopluka Čecha budou po oba dva dny trhy a zajít budete moci také na varhanní koncert. Program Dnů PRAHY 10 NAJDETE ZDE.


praha7.cz(c)

Vepříci a jejich osud
Povídat si o tom, jak si prasátka, koníci nebo hadi žijí, můžete o víkendu vedle dalších aktivit v Toulcově dvoře, kde v sobotu pořádají Den zvířat. V neděli tu pak pozornost zaměří na opeřence a vy se zcela zdarma budete moci zúčastnit Ptačího festivalu. Více o programu obou dní zde.

Jestli ale máte raději spíš než pohled na rochnící se prasátka vůni jejich pečeného masa, vydejte se v sobotu na největší náměstí Holešovické tržnice, kde bude od 8.00 do 14.00 probíhat zabijačka a následné vepřové hody. Více se dozvíte zde.

Dýňová zvířátka si budete moci společně s vašimi dětmi vyrobit v Botanické zahradě, kde se v sobotu i v neděli otevře tvůrčí dílna, které budou dominovat dýně nejrůznějších barev i tvarů. Zahrajete si také vědomostní hru a vyrobíte si koláže z podzimního listí podle vaší fantazie. Podrobnosti najdete zde.

A ještě aktuality z farmářských trhů: Na Kubáni o víkendu vyvrcholí Jablečné slavnosti, na Jířák v sobotu zavítají sladké cukrářky a jak na Jířáku, tak na Náplavce jste už možná zaregistrovali Cerstveryby.cz! Více zde.  

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>