Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Slavnosti v ulicích a na kolejích

2010-09-24 10:45

V Praze se bude o víkendu připomínat svátek sv. Václava, přidá se oslava, při které můžete zažít město jinak, neboli bez aut, a svůj slavný den budou mít i vláčky železniční.

Pouliční slavnost na Vinohradech a Velká podzimní cyklojízda
V sobotu mezi I. P. Pavlova a náměstím Míru
vyvrcholí týden mobility, během něhož jste se mohli seznámit s alternativními řešeními a návrhy pro městskou dopravu z pohledů cyklistů, chodců a cestujících MHD. Na závěr si organizátoři připravili velkolepou pouliční slavnost. Vinohradské ulice budou rozděleny do tematických zón, ve kterých se návštěvníci setkají s divadlem, hudbou, performance, výstavami a instalacemi, či trhem s mladým designem. Odpoledne vyvrcholí dnes již tradiční cyklojízdou. Více se o celé akci dozvíte ZDE.

Velebení sv. Václava
Hned čtyřdenní velebení sv. Václava uspořádají na Praze 5 v Parku Portheimka. Bude se tu šermovat a tančit šlechtické, vesnické i orientální tance. Děti se mohou těšit na nejrůznější hry a k večeru všem ozáří tvář ohňová show. Slavnosti budou probíhat od soboty 25. do úterý 28. září. Vstup je zdarma. Program a další podrobnosti najdete TADY.

Do tradiční Svatováclavské poutě se můžete zapojit na Proseku. Kromě hudebního programu, se budete moci seznámit se životem na dvoře sv. Václava, pro děti se bude hrát jarmareční divadlo a v kostele sv. Václava se v sobotu od 19.00 rozezní varhany pod rukama Ivany Michalovičové společně s trubkou Yasuko TANAKY. Kdo se bude chtít do kostela podívat odpoledne, může se připojit k průvodkyni v 13.30 a v 15.30, vždy zdarma. Více se o programu dozvíte ZDE.

Na ducha doby sv. Václava a dvojitý koncert Lenky Dusilové, lákají pořadatelé v sobotu odpoledne do parku Jezerka v Praze 4. I zde připravují alespoň jednodenní Svatováclavské velebení. Více ZDE.

O výsledky své úrody se o víkendu chce podělit jedna z pražských vinic, vysočanská vinice Máchalka. Ochutnávání vína budou doprovázet tradiční obřad “zavíráni hory“ v pátek a v sobotu bude slavnostně otevřena vinice. Více informací najdete Tady.

Parní vláčky, motoráčky i elektrické lokomotivy
Národní den železnice se bude o víkendu slavit po celé republice. Nejokázalejší oslavy budou mít asi v Olomouci, ale ani Pražané nepřijdou zkrátka. Můžete se vydat na cestu parní lokomotivou z roku 1912, motoráčkem do Zbraslavi, nebo Malešic a zpět, či nahlédnout do dopravní kanceláře na Hlavním nádraží. Pro vyhlídkovou jízdu parním vlakem doporučujeme rezervace. Více se dozvíte ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>