Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Jak chutná Praha

2011-04-08 11:09

Praha je městem pro všechny smysly, přesvědčit se o tom máte přímo na Staroměstském náměstí, kde se budou celý měsíc prodávat jídla, která byl oceněna v kulinářské soutěži: „Jak chutná Praha“.  Blíží se Velikonoce a s nimi se otevírají tematická tržiště, tentokrát bude o víkendu Staročeský velikonoční jarmark v Toulcově dvoře. Farmářský trh se kromě obvyklých tržišť otevře také v sobotu na veletrhu Biostyl. V úterý zahájil již čtvrtý ročník největší tuzemské přehlídky fotografie festival Prague Photo a jeho hlavní část v Mánesu potrvá jen do neděle!

Ochutnejte svou matičku
Každý týden se na stánku Pražské informační služby (vedle dětské dílny) na Staroměstském náměstí bude prodávat trojice vítězných jídel ze soutěže „Jak chutná Praha“ a v týdnu od 9. do 15. 4. budete moci ochutnat kaštanovou polévku, jehněčí a špekové knedlíky. Otvírací doba stánku je denně od 9.00 do 20.00. Více se o soutěži dozvíte ZDE.

Praha ve fotografii
Prague Photo je největší festival fotografie ve střední Evropě. Kromě soukromých galerií, vydavatelství a fotografických škol na ní vystavují i respektované výstavní instituce jako Galerie Rudolfinum, Centrum současného umění Dox, Pražský dům fotografie či Uměleckoprůmyslové museum. Mezi vystavenými fotografiemi najdete díla klasiků i mladých umělců. Do neděle 10. 4. potrvá v galerii Mánes veletrh fotografie, další doprovodný program festivalu bude pokračovat celý měsíc. Více se dozvíte ZDE.


(C) Toulcův dvůr

Toulcův dvůr -  venkov na sídlišti
V sobotu se v Toulcově dvoře
uskuteční Staročeský velikonoční jarmark, který ale není v žádném případě pouze pasivní podívanou. Budete si tam sami se svými dětmi moci vyrobit píšťalku, pomlázku, řehtačku nebo jiný předmět vztahující se k jaru. Nebude chybět ani hudba a divadlo a na závěr společné vynesení Morany. Více informací najdete TADY.

Bio to je styl
Na Holešovickém Výstavišti propukl další ročník veletrhu Biostyl. A stále módnější ekologicky šetrnější pěstování, chování a zpracování je ho plné. Kromě několika desítek vystavovatelů, můžete navštívit i něco z doprovodného programu veletrhu. Chystají se konference, přednášky, diskuse a vystoupení. Jednodenní vstupné stojí 200 korun, více se dozvíte ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>