Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Venezuelská Amazonie

2012-03-30 11:47

3.4.2012 - 29.4.2012
Skleník Fata Morgana jihoamerická..., mimo pondělí 9 - 18 hodin

V tropické části skleníku pod terasou si mohou návštěvníci prohlédnout téměř čtyři desítky kopií maleb českého malíře a biologa Jana Dungela, pořízených v tropické Venezuele. Doprovodí je dokumentární film o expedici do Venezuely, který bude promítán ve vestibulu skleníku Fata Morgana (jeho délka je 57 minut).

Jan Dungel (* 1951) již sedmnáctým rokem maluje divoká zvířata v tropech Jižní Ameriky, zejména v oblasti Amazonie, brazilského Pantanalu i horských úbočí And.

Nejvíce mu však učarovala oblast deštných pralesů v povodí řeky Orinoco a bažin llanos ve Venezuele, odkud pochází nejvíce jeho kreseb. Zvířata pozoruje a maluje v jejich přirozeném prostředí (on sám nazývá své malování setkáváním se zvířaty).
Jeho barevné kresby se tak stávají autentickým záznamem a dokumentem ze života skutečných zvířat. Každá kresba má svoji konkrétní historii, vznikla na určitém místě i v určité době. Divoká zvířata v tropické Jižní Americe Dungel maluje od roku 1992: „Všechny kresby vznikly na základě pozorování a blízkých setkání s těmito zvířaty. Mnohá z nich opakovaně potkávám na stejných místech a tak je osobně znám již několik let,“ říká JD.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>