Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Velká jarní cyklojízda 2013

2013-04-08 10:38

Velká jarní cyklojízda 2013 startuje v sobotu 20. dubna 2013 jako tradičně z náměstí Jiřího z Poděbrad. Sraz v 15:00.

Blíží se nám Velká jarní cyklojízda 2013. Že bude opravdu Velká, o tom není pochyb. Počty účastníků Velkých cyklojízd rok od roku stoupají spolu s růstem množství těch, kteří objevují kvality dopravy v sedle bicyklu. Pokoříme letos dosavadní rekordy?

Jak to celé proběhne?


Na trasu dlouhou kolem deseti kilometrů, se po 15. hodině vydáme pomalým tempem příjemným pro jezdce a jezdkyně všech kategorií, abychom kolem páté hodiny dorazili na Nákladové nádraží Žižkov. Až sem dorazí celá cyklojízda, proběhne již tradiční rituál zvedání kol nad hlavu. V jedné z opuštěných hal Nákladového nádraží Žižkov, které je od 8. března definitivně kulturní památkou, pak proběhne afterparty jak se sluší a patří. Kromě samozřejmého občerstvení od sympatizantů Auto*Matu a spřátelených podniků bude probíhat vícero aktivit a prezentací spojených s městskou cyklodopravou, zlepšováním veřejného prostoru, Auto*Matem nebo se Žižkovem. Doprovázet je bude střídmá hudební produkce, kterou od 20:00 vystřídá koncert kapely Please The Trees a závěrem večera provede Dj Gadjo.cz z Radia 1.
Cyklojízda je kulturní zážitek!

Vemte na cyklojízdu kazeťák a pusťte si na cestu svou oblíbenou hudbu. Máte-li ve sklepě originální kolo, které přes rok šetříte, cyklojízda je ideální chvíle na to, ukázat se s ním na veřejnosti. Přijeďte v převlecích, s nezvyklými módními doplňky, nebo jen nasaďte nezvykle široký úsměv a pojeďte se potkat se spolupražany, kteří některé věci cítí stejně jako vy. Kreativita a originalita se víc než cení, meze jsou dány jen pravidly slušného chování a pravidly cyklojízd. Přípravy cyklojízdy jsou v plném proudu. Sledujte proto tento článek, cyklojizdy.cz nebo facebook událost. Budeme je průběžně doplňovat informacemi např. o afterparty nebo trase.

Dojeďte na sraz cyklojízdy pohodlně
. Nejlepší způsob jak naplánovat cestu na místo srazu Velké jarní cyklojízdy, je použít aktualizovaný vyhledávač pražských cyklistických tras na informačním portálu Prahou na kole. (Nezapomeňte, že na cestu domů z cyklojízdy budete potřebovat světla.)

Kdo se chce zúčastnit a nesežene si doté doby kolo sám
, obraťte se na spřátelenou půjčovnu OKOLO v Revoluční ulici. Pro Velkou jarní cyklojízdu nabízí akci kolo za 100Kč. Od 2.4. bude mít na webu registrační formulář pro snadné odbavení výpůjčky v den cyklojízdového náporu. Kol mají omezené množství, kdo dřív přijde, ten dřív jede…

Podílejte se i Vy na přípravách


Pokud můžete, staňte se spoluorganizátorem Velké jarní cyklojízdy. Přiložte ruku a myšlenku k dílu a pomozte s propagací, přípravou nebo organizací v samotný den cyklojízdy. Můžete se zapojit následujícími činnostmi:

ZVĚTE své přátele a známé, ať je nás co nejvíc.

SDÍLEJTE Facebookovou událost Velká jarní cyklojízda 2013 na svém profilu a zvěte.

PŘIPOJTE SE k desítkám dalších špuntařů a zároveň distributorů speciálních bezplatných cyklonovin; je třeba pokrýt přes 120 křížení s bočními ulicemi,tramvajovou tratí a přechody, zatím se přihlásilo 35/70 lidí,  kteří by se ideálně na špuntování měli podílet, zde najdete aktualizovaný seznam potřebných dobrovolnických prací

ŠIŘTE
bannery a grafické materiály Velké jarní cyklojízdy.

POSILTE osádku Auto*Matu na afterparty a pomožte na infostánku, s přípravami nebo s úklidem

STAŇTE SE ČLENEM/ČLENKOU
Klubu přátel Auto*Matu a podílejte se drobnými finančními příspěvky (od 150Kč měsíčně) na udržování a zvyšování akceschopnosti a nezávislosti Auto*Matu. Členi Klubu přátel zajišťují již 1/3 rozpočtu organizace. I tak je velká část práce členů Auto*Matu dobrovolná.

V případě zájmu o nabídnutí svých sil, pište prosím Ivě Pohankové na iva.pohankova@auto-mat.cz.

Další info:     http://www.cyklojizdy.cz/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>