Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vůně Velikonoc

2011-04-13 09:37

Jak voní Velikonoce? Jako první tráva, narcisky, čerstvý ještě trochu chladný ranní vzduch? Ale kdeže. Jejich vůně je sladce kořeněná a dominují v ní tóny smažených klobás, cukrovaného trdelníku nebo svařáku připraveného se směsí (snad ne instantního) koření a to přesně podle toho, v které části velikonočních trhů se právě nacházíte.

Kraslice i pomlázka
Žádné nestabilní konstrukce potažené plachtou, ale pěkné dřevěné domečky, které připomínají zmenšené chaloupky, či sruby. Tematická tržiště na třech nejfrekventovanějších náměstích jsou si velmi podobná. Kromě klobás, trdelníků a svařáků na nich v době před Velikonocemi pořídíte velikonoční pomlázky, kraslice, malovaná vajíčka, nejrůznější další velikonoční výzdobu, jarní květiny, proutěné zboží a keramiku, kromě řady suvenýrů pochopitelně.

Trhy jsou tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí a na pěší zóně Anděl. Na Staroměstském náměstí i Andělu je doprovodí další hudební program.  Program trhů na Staroměstském náměstí můžete sledovat ZDE.


(c) Taiko.cz

Trhy jsou i před sv. Ludmilou
Dřevěné domečky se otevřely také na náměstí Míru. Téměř padesát stánků nabízí předměty, které se také tematicky hodí k Velikonocům. Pravidelní návštěvníci trhů na Praze 2 se ale mohou opět těšit na Těchonickou medoládu s nejrůznějšími příchutěmi a přímo na náměstí vyrostla hliněná pec, ve které se pečou slovenské koláče. V rámci multikulturního souznění přijeli na trhy prodávat prodejci a umělečtí řemeslníci také z Maďarska.

Velikonoce v Botanické zahradě
O víkendu 23. a 24. dubna zavítají Velikonoce také do Botanické zahrady. Kromě velikonočního sortimentu tu budou mít také stánek chráněné dílny Fokus a vyslanci z psychiatrické kliniky v Bohnicích, kteří vás naučí, jak plést pomlázku. V sobotu ve 14 hodin vystoupí dětský folklorní soubor „Klíček“. Podrobnosti najdete ZDE.

Trhy pro šikovné ruce
Na Sofijském náměstí si kromě nakupovaní budou moci vaše děti také výrobu velikonočních ozdob samy vyzkoušet. Trhy tu budou tevřené od 13. do 20. dubna a více se dozvíte ZDE.

Pokud rádi pomáháte dobré věci, neměl by vám uniknout velikonoční jarmark chráněných dílen v Praze 8. Koná se ve středu 13. dubna od 10.00 do 16.00 ve foyer tzv. "bílého domu". Podrobnosti najdete TADY.

Před kostelem Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři se bude velikonoční jarmark konat 16. dubna od 13.00 do 18.00. Podrobnosti najdete ZDE.

V ten samý den 16. dubna se bude konat také Velikonoční jarmark v Praze Čakovicích. Kromě prodejních stánků tu bude i bohatý program včetně vyvádění Morany a ohňové show. Podrobnosti najdete TADY.

O den později 17.4. bude další velikonoční jarmark, tentokrát v Horních Měcholupech. Podrobnosti čtěte TADY.

Stylově pojali velikonoce také na tvrzi Hummer. Návštěvníci si budou moci uplést pomlázku a oživit znalosti o velikonočních zvycích. Akce se koná 23. 4. Podrobnosto najdete ZDE.

A pozadu nezůstanou ani pořadatelé farmářských trhů. 23.4. se můžete vydat třeba na "Kubáň. Více najdete TADY.
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>