Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Jaro aspoň na farmářských trzích

2013-03-29 00:11

Možná jste si toho nevšimli, ale začalo jaro. Iluzi probouzející se přírody si můžete o víkendu evokovat třeba na farmářských trzích, které se ponesou v duchu velikonočních svátků. Když budete mít štěstí, budou vzduchem poletovat sněhové vločky.

Velikonoce na Jiřáku a na Náplavce
Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad
se budou tentokrát konat dva dny, v pátek a sobotu. V pátek se tu budou děti učit plést pomlázku, malovat vajíčka a kdo chce, bude si moci nechat pomalovat i obličej. Na stáncích kromě obvyklého sortimentu najdete také velikonoční pečivo, velikonoční šunku od Zsoltiho v domácí kvalitě, zelené speciální pivo Zelený Krasličák z pivovaru Ježek a piva z Kounic. V sobotu se pro děti otevře dílna ve smaltování a k nakupování farmářských specialit zahraje dětský orchestr The Brass Band of Children School of Art №7 z Voroněže. Další podrobnosti o trzích na Jiřáku najdete TADY.

Ani Náplavka ale nezůstane pozadu v oslavách Velikonoc. Trh se sice bude konat jako obvykle pouze v sobotu, ale bude tu k zakoupení také několik specialit. Například mladé kachny z farmy Holýšov, které si můžete předem rezervovat. I tady si budete moci uplést pomlázku, namalovat obličej nebo vajíčka a poslechnout živou hudbu, legendární náplavkové Brownies. Více se dozvíte ZDE.

Muzeum Gastronomie
Tento tip je trochu naslepo, protože jsme ho sami zatím nevyzkoušeli, což brzy napravíme. Koho by ale nezajímalo vaření, ať už aktuální, nebo jako historický exkurz do kuchyní našich předků? Obojí tady podle všeho můžete vyzkoušet. Kromě stále expozice nabízí Muzeum Gastronomie i tematické „výlety“, tentokrát do velikonoční kuchyně, podívejte se sami.

Otevírá se Údolí slonů
V sobotu v pražské zoo otevřou téměř po třech letech od položení základního kamene sloninec nazvaný vznešeně Údolí slonů. Nejen sloni ale získají nový domov, nový pavilon se otevře také pro hrochy. Program sobotního dne plného oslav najdete TADY.


Podívejte se, jak probíhala výstavba nového slonince v Údolí slonů

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>