Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VELIKONOČNÍ FARMÁŘSKÝ TRH NA NÁPLAVCE

2013-03-28 08:43

30.3.2013, Náplavka

Trh je otevřen od 8 – 14 hodin a bude plný zajímavostí a dobrot :  speciální velikonoční cupcakes a makronky, mléko i biomléko z farem, drůbež, hovězí i vepřové z farem s ekologickým chovem, vejce, dobré občerstvení pro vegany i masojedy, Velikonoční nádivky a velikonoční šunku, kvalitní kávu, zeleninu, zelené bylinky, a krásné květiny a dekorace, včetně řezaných narcisů a prvních barevných tulipánů, dobré občerstvení pro vegetariány i masojedy.  U Farmy Rudolec můžete v pátek 29.3. nakoupit jehněčí maso v biokvalitě (všechny možné řezy) včetně mletého masa (případné objednávky i kůzlečího masa nebo celých jehňat a kůzlat z farmy Rudolec na mailu: czechfoodaliance@seznam.cz).

  Farma Holýšov přiveze mladé kachny, chované z vlastní líhně ve volném výběhu v čistém prostředí Vysočiny a kromě pastvy jsou dokrmované klíčeným ječmenem, který si pěstuje i klíčí farmář, pan Kubec. Váha kachen je 2-3 kg, jde o mladé kachny, cena je 135 Kč/kg včetně drobů, jsou ručně škubané, případné objednávky můžete rezervovat zde. Svátečně a jako zajímavost – ochutnejte zelené speciální pivo Zelený Krasličák z pivovaru Ježek, je to 14%, toto pivo vyniká výraznou plností, podpořenou mírně nasládlou chutí a je zakončeno jemnou hořkostí. K tomu pozvánka na další dvě výjimečná piva – nefiltrovaný a nepasterizovaný Kounický ležák dvanáctku, a pšeničnou dvanáctapůlku rovněž z Kounic, s obsahem 5% alkoholu, jedná se taktéž o nefiltrované, svrchně kvašené pivo s ovocnou dochutí. Obě piva budou nabízeny i v PET láhvích 1 L plněných pod tlakem, takže si ho zájemci, kterým bude chutnat, mohou odnést i domů. Minimální trvanlivost je týden. Pokud se Kounické a zelené pivo vyprodá, bude tradiční Bakalář, a kromě piva také červené a bílé víno svařené buď na pomerančích, nebo na hruškách, výborná horká medovina přímo od včelaře, fair trade káva od Mamacoffee, horká belgická čokoláda u Alegre… to všechno k přivolání jara a k zahřátí, abyste nezmrzli!

Kromě potravin najdete na Náplavce poblíž sjezdu na Výtoň :

-          dílnu zdobení kraslic moderními i tradičními technikami, malování na dřevěné velikonoční dekorace (od 10 – 14 hod)

-          pomlázkový workshop pro vaši pomlázku (od 10 – 14 hod)

-          veselé malování na obličej (od 12 – 13 hod)

-          od 11.00 pouliční divadélko 2buchet s představením „Aby tě beránek nepokakal“

-          od 10 – 14.00 živou pouliční muziku – The Brownies

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>