Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Bohoslužby a vajíčka (1)

2011-04-22 12:10

Následující víkend je velikonoční, a proto se zaměříme hlavně na události, které se k tomuto svátku pojí.

Kam na bohoslužbu
Stejně jako na Vánoce i na Velikonoce vyrazí někteří z nás svátečně do kostela. Ti nejsvátečnější z nás vyráží nejraději rovnou na hrad do chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, katolické bohoslužby budou ale i v Týnském chrámu a na dalších místech. Jejich seznam najdete ZDE. Tipy pro sváteční husity najdete TADY, pro pravoslavné ZDE, evangelíci se mohou inspirovat ZDE.

Papoušci s pomlázkami
Program si na Velikonoce připravili tradičně i v ZOO. Zde se představí s pomlázkami papoušci i slonice, jen jestli se nám zoo nemění v cirkus. Podrobnosti najdete ZDE.

Jaké převládají trendy ve výzdobě vajíček, jak si vyrobit figurky z kukuřičného šustí, a další zajímavé věci se můžete dozvědět v Muzeu hlavního města Prahy, více najdete TADY. Velikonoce slaví také v Písecké bráně. Pro děti bude připraven program na Staroměstském náměstí, kde si mohou o víkendu v dílničkách vyrobit velikonoční předměty a v pondělí se mohou podívat i na pohádku. Více se dozvíte ZDE. Stylově velikonoční tržiště bude na Kubáni.

Od všech těch vajíček, pomlázek, mašliček a radostného veselí si můžete odpočinout na koncertech, které proběhnou v rámci festivalu Sperm v Meetfactory.  Letos se festival nese v duchu „Překračování stínu“ a mezi pozvanými umělci jsou Architecture in Helsinki, britský producent a DJ James Holden, Martyn, Kate Wax s kapelou nebo objev německé techno scény, tříčlenný projekt Brandt Brauer Frick. Více se o festivalu dočtete ZDE.
kaca

Komentáře (1)

Klára 2011-04-22 12:52:10
největší středověká bitva v Čechách se odehraje tuto sobotu nedaleko Kladna ;) http://www.taborstikupci.cz/wp-content/uploads/plakat-libusin-a4_FIN.jpg

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>