Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VELIKONOCE NA JIŘÁKU

2013-03-28 08:40

29-30.3.2013, Farmářské tržiště Jiřák

Velikonoce na Farmářském tržišti Jiřák v pátek i v sobotu:
V pátek 29. 3. :
  Od 10 – 16 hod  - dílna pletení pomlázky z tří barevných druhů proutků, pomlázku se můžete učit plést, nebo si ji také „jen“ koupit.
Od 10 – 16 hod  - dětská dílna s několika druhy malování na vajíčka.
  V 11 a ve 14 hodin zahraje divadlo 2buchet velikonoční pouliční představení a skeče „Aby tě beránek nepokakal!“
  Od 10 – 16 hodin ukázky výroby historického českého skla přímo na trhu, sklářská huť a originální čeští skláři. Koupit můžete repliky historického skla: vinné skleničky, džbány, pivní půllitry.
od 14 – 16 hodin pro děti také klub veselého malování na obličej, pokud bude hezké počasí (když je chladno, barvy studí)

Z potravin kromě tradičního farmářského trhu bude v pátek k dostání speciální tradiční velikonoční pečivo (mazance a beránky) a koláčky u pekáren, a také velikonoční nádivky (Uzeniny Pelant, Uzeniny Kozel ). Velikonoční šunka od Zsoltiho v domácí kvalitě. Potěšte se zelenou barvou osení a dekoracemi od květinářů, řezanými tulipány a narcisky pro zdobení velikonočního stolu i bytu. Slaďoučká kuřátka – speciální plněné velikonoční dortíky ve tvaru kuřátek pekárny MPM. U Farmy Rudolec můžete v pátek 29. 3. nakoupit jehněčí maso v biokvalitě (všechny možné řezy) včetně mletého masa (případné objednávky i kůzlečího masa nebo celých jehňat a kůzlat z farmy Rudolec na mailu: czechfoodaliance@seznam.cz). Tržiště Jiřák Vám v pátek nabídne drůbež a hovězí i vepřové z farem s ekologickým chovem, vejce, i dobré občerstvení, kvalitní kávu. Ochutnejte v pátek na Jiřáku zelené speciální pivo Zelený Krasličák z pivovaru Ježek, je to 14%, toto pivo vyniká výraznou plností, podpořenou mírně nasládlou chutí a je zakončeno jemnou hořkostí. K tomu pozvánka na další dvě výjimečná piva – nefiltrovaný a nepasterizovaný Kounický ležák dvanáctku, a pšeničnou dvanáctapůlku rovněž z Kounic, s obsahem 5% alkoholu, jedná se taktéž o nefiltrované, svrchně kvašené pivo s ovocnou dochutí. Obě piva budou nabízeny i v PET láhvích 1 L plněných pod tlakem, takže si ho zájemci, kterým bude chutnat, mohou odnést i domů. Pokud se Kounické a zelené pivo vyprodá, bude tradiční Bakalář. Minimální trvanlivost je týden.
Trh v pátek je od 8 – 18 hodin.

V sobotu 30. 3. :
Trh je otevřen od 8 – 14 hodin a bude plný zajímavostí a dobrot : velikonoční perníčky a speciální velikonoční cupcakes od Piece of Cake. Beránky polité bílou nebo tmavou pravou čokoládou (nepůjde o „čokoládový výrobek“ ani jinou náhražku J ), s kandovaným ovocem a rozinkami, bílí beránci budou se světlým piškotovým těstem, ti tmaví budou uvnitř s čokoládovým piškotem, u Beránků dále sváteční pečivo typu panetone, veselé velikonoční zákusky zvané kuřátka, a barevné velikonoční dorty. Tržiště Jiřák Vám i v sobotu nabídne všechno, co umí : mléko i biomléko z farem, drůbež, hovězí i vepřové z farem s ekologickým chovem, vejce, dobré občerstvení pro vegany i masožrouty, Velikonoční nádivky a velikonoční šunku, kvalitní kávu, zeleninu, zelené bylinky, a krásné květiny a dekorace, včetně řezaných narcisů a prvních barevných tulipánů, dobré občerstvení, dobré pivo z Únětického pivovaru.
Kreativní velikonoce – Smaltovací dílna ateliéru Smaltum s designérkami Gábinou a Markétou, které vám pomůžou vytvořit vlastní smaltovaný hrnek a poradí i s různými technikami smaltování – můžete polévat, vyškrabovat, tupovat nebo malovat pastou.   Váš originální výrobek pak Smaltum vypálí ve vlastní peci a budete si ho moci vyzvednout po velikonocích v jejich ateliéru na Národní v Praze 1. A k tomu prodej  smaltovaných hrnků, konviček a celého klasického repertoiru dílny.
POZOR ŽIVÁ HUDBA,  a ne ledajaká - od 11 hodin na Jiřáku zahraje náš exotický host - originální dětský orchestr The Brass Band of Children School of Art №7 z Voroněže. Hrát bude především klasickou hudbu 19. a 20. století, která by měla připomenout, že Velikonoce jsou i duchovním svátkem.
Na pátek i sobotu Vás srdečně zveme!
Občanské sdružení Archetyp ve spolupráci s radnicí Prahy 3.

Farmářské tržiště Jiřák 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>