Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Láska na první pohled a duchovní obroda…

2012-02-01 11:52

Nejen to slibují kulturní programy na svátek sv. Valentýna. Možná nepatříte k těm, kteří prahnou po vášnivém románku, ani k těm, kteří se chystají, jak se tak říká, zakotvit u mola jménem manželství. I pro vás tu ale něco máme. V libovolném páru se můžete ponořit do bujarých vod Aquapalace Praha, který v neděli láká na karibský večírek, nebo si klidně jen tak o samotě vychutnat speciální gastronomický výstřelek, medové valentýnské pivo u Medvídků.

Na začátek rychlé rande
Velmi oblíbená, i když pro mě dost záhadná akce, se odehraje v neděli odpoledne v obchodním centru Arkády na Pankráci. V několika setech tu mezi 14.00 a 18.00 hodinou proběhne seznamovací marathón. Pod názvem Velké RychléRande se vždy deset mužů a žen z vybrané věkové kategorie vzájemné pocitově osahá a v případě oboustranně kladné odezvy bude pokračovat dál dle vlastního uvážení. Každý sám svého štěstí strůjce, podrobnosti najdete ZDE.

Kolikaprocentní šance je tu na úspěch? Těžko říct. Nicméně, další tip může inspirovat ty, kteří jsou na cestě partnerského soužití přece jen o kousek dál a chystají veselku. Organizátoři Svatebního veletrhu to mají dobře promyšlené a už několikátý rok představují v dejvickém hotelu Diplomat, co všechno se dá kvůli manželskému slibu na ten jeden jediný den pořídit, právě v období kolem svátku všech zamilovaných. V neděli 14. 2. bude veletrh otevřen od 10.00 do 16.30. Další informace najdete TADY.

Trochu jiná atmosféra zavládne na Vyšehradě. Snoubenci se tu mohou místo zkoušení svatebního oblečení, zúčastnit duchovní obnovy a pouti ke svatému Valentinu, jehož ostatek je uložen ve vyšehradské bazilice. K obnově, která bude probíhat ve vyšehradské kapitule od 9.00 ráno, je třeba přihlásit se předem a pouť za světcem začne v 15.30. Další informace najdete ZDE.

Koupel, pivo, čokoláda
Jeden z ostrovů Karibiku láká své návštěvníky příslibem nevinnosti. Něco v tomto smyslu tvrdí údajně nejdůvěryhodnější český zpravodajský server. Někdo to možná poletí právě na Valentýna ověřovat, a kdo na to nemá, může se to pokusit evokovat. Třeba právě v neděli v Aquapalace Praha, kde pořádají večírek v karibském stylu. Kromě koupačky nebudou chybět svíčky, romantika a soutěže. A samozřejmě speciální valentýnské vstupné, kdy dva platí jen za jednoho. Podrobnosti najdete ZDE.

Pouhých pět set litrů načervenalého a po medu chutnajícího piva bude u příležitosti svátku svatého Valentýna vyrábět pivovar U Medvídků. Valentýnský ležák můžete od středy 10. února ochutnávat přímo v pivovaru nebo v pivním baru až dokud se nevypije. Mysleli tu ale i na ty, kteří nechtějí svou drahou polovičku vláčet po putykách a ti pak můžou svého miláčka podarovat originální lahvinkou. Med a speciální směs bylinek v pivu obsažených na něj určitě nenechají jen tak zapomenout. Další informace najdete ZDE.

Poslední valentýnský tip už je opravdu čistě degustační. Speciální edice valentýnských fair trade čokolád je k dostání v obchůdku Fairově v nákupním centru Flora. Kromě lákavé směsi malin a jahod v různých příchutích Divine čokolád tu dostanete i různě veliké valentýnské balíčky čokolády s vínem, čajem a dalšími cukrovinkami. Přehled všech produktů, jejichž nákupem podpoříte férový obchod a potěšíte chuťové buňky nejednoho labužníka, najdete ZDE.

Více o všech akcích čtěte v sekci Valentýn v Praze.

kacab

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>