Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Valentýnské tipy: Filmový večer a pivo medové chuti

2011-02-14 13:09

Až budete v pondělí 14. února polykat čokoládová srdíčka, dávejte si pozor a bonbonek pořádně vycucejte. Obzvlášť budete-li přitom sedět v cukrárně Saint Tropez ve Vodičkově ulici. To proto, abyste nepolkli briliant. Zato, když si zajdete na jedno do restaurace U Medvídků, nemusíte se sice obávat, že vám zaskočí drahý kamínek, ale i tady se mějte raději na pozoru. Valentýnský ležák s růžovou pěnou totiž rozváže jazyk i tomu největšímu bručounovi.

Nejromantičtější den v roce
Již dávno se prokázalo, že svazky uzavřené z romantické lásky nebývají nejstabilnější, přesto po nich všichni toužíme. Výrazem této touhy je stále oblíbenější svátek všech zamilovaných sv.Valentýn. Milenci se obdarovávají srdíčky ve všech podobách, slavnostními večeřemi a někdo si pro tuto příležitost schovává i jeden z nejzávažnějších kroků svého života, žádost o ruku.


(c) Svatební veletrh

To dobře vědí organizátoři svatebního veletrhu, kteří v tento čas pravidelně pořádají přehlídku svatebních rób a dalších propriet, které se s touto událostí neodmyslitelně pojí. A tak všechny budoucí nevěsty, by mohly po romantické večeři rovnou začít dělat velké přípravy. Letos se ovšem organizátoři mírně předběhli a svatební veletrh se koná víkend před sv. Valentýnem, od 11. do 13. února. V těchto třech dnech se představí více než 110 vystavovatelů. Více podrobností najdete ZDE.

Bonbónky s briliantem
Lákavou dobrůtku si k příležitosti svátku sv. Valentýna připravili cukráři z Café St. Tropez ve Vodičkově ulici. Od 31. ledna do 14. února najdete při troše štěstí v některém z tamějších bonbónků třeba malinký briliant, nebo nějaké další překvapení. Více se dozvíte ZDE.

Jinou specialitu si pro své návštěvníky připravil pivovar a přilehlá restaurace U Medvídků. Stejně jako loni uvařili i letos výjimečný Valentýnský ležák, který se pyšní červenou barvou, růžovou pěnou a medovou chutí. V lahvi jej pořídíte za 69 korun, čepovaný za 60. Pokud se rozhodnete vypít si jej v restauraci, můžete si k němu dát i speciální Valentýnské menu, které se tu bude servírovat od 12. do 14. února. Další podrobnosti najdete ZDE.

Čokoládová fontána, hry pro zamilované a koupání při svíčkách, to a mnoho dalších romantických zábav, si pro návštěvníky připravili v Aquapalace Praha. K tomu speciální akce na vstupné do Vodního světa, kam zaplatíte jeden lístek a druhý dostanete zdarma. Více informací o Valentýnské party najdete TADY.

Jak to doopravdy bylo?
Zajímá-li vás, jak to je s původem svátku sv. Valentýna a místo odpočinku jednoho z jeho ostatků, který je přímo zde v Praze na Vyšehradě, můžete se zúčastnit vlastivědné procházky pořádané Pražskou informační službou 14. 2. v 15.00, nebo se můžete v sobotu 12. 2. přidat k dalším poutníkům, kteří se vydají okusit duchovní rozměr tohoto svátku taktéž na Vyšehrad. Duchovní obnova zasvěcená párům bude probíhat od 9.00 do 15.00 ve vyšehradské kapitule a je třeba přihlásit se na ní předem. Více se dozvíte ZDE.

Pouť snoubenců ke sv. Valentinu v sobotu na Vyšehradě se koná v rámci Národního týdne manželství, který je vyhlášený na týden od 14. do 20. února. Další program této akce najdete TADY.

Filmový večírek a láska jinak
Valentýn jinak aneb (h)různé podoby lásky
to je filmová přehlídka ve vašem domácím kině. Od 14. do 20. února můžete na stránkách Docalliance, věnovaných dokumentárním snímkům, zdarma streamovat 10 filmů o lásce a jejích podobách. Mezi nimi i jeden z nejúspěšnějších dánský filmů posledních let Mechanická láska, Slepé lásky Juraje Lehotského, oceněné mj. v Cannes, nebo film Zvířecí lásky významného rakouského dokumentaristy Ulricha Seidla. Více se již brzy dozvíte ZDE.


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>