Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: United Islands a různé trhy

2013-06-21 09:07

Víkend podle předpovědi skoncuje s tropickými vedry a vy se bude moci vydat za kulturou. A že bude kam. Projděte si tipy, které jsme pro vás na víkend vybrali.

United Islands na Ladronce
Přestože to chvíli vypadalo, že United Islands letos vzala velká voda, povedlo se pořadatelům zajistit pro festival náhradní místo. Koná se na Ladronce od čtvrtka do soboty. A jako v předchozích letech je i letos zdarma. Jedna z hudebních scén bude věnována 80. výročí narození Olgy Havlové, ke kterému mimo jiné zahrají Václav Koubek, Plastic people of the Universe nebo Vlasta Třešňák. Celý program festivalu a další informace najdete TADY.

Dyzajn market
Nějaké šik letní plavečky? Navštivte sobotní Dyzajn market na piazettě Národního divadla a vyberte si z kolekce některého z návrhářů. Nebudou chybět designové drobnosti a šperky. Více informací najdete TADY.

Sobotní Náplavka s jahodami
Na Náplavku se zase vrací farmářské tržiště. V sobotu se můžete těšit na jahodobraní doplněné o čokoládovou fontánu. Pokud jste letos čerstvé jahody ještě neochutnali, neváhejte. Pořadatelé lákají na jahodové koktejly, cheescake, koláče, špízy, košíčky, cupcakes, jahodové sushi a poctivou jahodovou zmrzlinu. Podrobné informace o sobotní Náplavce najdete TADY.

Knihex
Na náplavku k železničnímu mostu se můžete vrátit i v neděli, kdy bude probíhat knižní jarmark Knihex
. Knihex je příležitostí pro menší nezávislé nakladatele. Kromě nákupu skvělých knih nabízí jarmark možnost zúčastnit se knihvazačské, recykliteraturní a sítotiskové dílny. Nebudou chybět ani autorská čtení a hudba. Přehled vystavujících a další informace najdete TADY.

Festival reSITE – mluvte o veřejném prostoru
Od středy do neděle probíhá ve městě festival o městě. Festival reSITE se snaží pomoci přemýšlet o životě ve městě a nacházet možnosti, jak takový život udělat příjemnější. V sobotu proběhne v rámci festivalu workshop na Karlově náměstí, během kterého si budete moci navrhnout ideální město. Podrobnosti o festivalu najdete TADY.

Apetit piknik

Nestíháte přes týden vařit? Odměňte se alespoň o víkendu a vydejte se na Apetit piknik. Bude se konat v sobotu 22. června na Karlínském náměstí. Čeká vás na třicet stánků, ukázky kuchařské show, dobroty od redaktorů časopisu Apetit a pozvaných foodblogerů a samozřejmě hudba a program pro děti. Podrobnosti o pikniku najdete TADY.

Velká sýrová nakládačka
Máte nějaký speciální recept na nakládaný hermelín? Škoda, pokud jste se nepřihlásili do soutěže. V hospůdce Na hradbách na Vyšehradě se v neděli koná další ročník Velké sýrové nakládačky. I když nebudete moci soutěžit, můžete ale ochutnávat. Podrobnosti TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>