Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Hudba a hry (2)

2011-06-24 09:59

Jednoznačným tipem na sobotu je městský hudební festival United Islands. Obzvlášť, pokud jste kvůli pracovnímu nasazení ještě nestihli žádný z více jak 150 koncertů, které jsou zcela nepochopitelně a fantasticky zdarma.

Spojeni hudbou
Přestože United Islands začali již ve čtvrtek Klubovou nocí, ještě stále zbývá nejméně sto kapel, jejichž vystoupení můžete dnes a zítra stihnout. Každá kapela má na vystoupení vždy čtyřicet pět minut a na jednotlivých stage se začnou střídat již od dopoledních hodin (v pátek kromě Kampy začínají koncerty až odpoledne).

V sobotu si určitě nenechte ujít evropskou premiéru zakazované kubánské kapely Porno Para Picardo, nebo !Deladap Feat, kteří hrají moderní romskou hudbu a vystoupí společně s Gipsy.cz. Z českých kapel určitě stojí za pozornost v pátek Kazety na Kampě a v sobotu Dva na Střeleckém ostrově.

United Island ale není jen hudba, v „Ulici Komediantů“ budete moci sledovat pouliční divadlo, část Janáčkova nábřeží se promění v módní molo, „vzpomínky na Šanghaj“ předvedou co bylo k vidění na EXPO 2010 – v sobotu v rámci slavnostního defilé, na Dětském ostrově bude otevřené festivalové kino a tak bychom mohli pokračovat ještě notnou chvíli. Samozřejmě se nezapomnělo ani na děti, ale o tom a mnohém dalším se můžete dočíst ZDE.

Program festivalu najdete TADY.


Dva, Nuovó tango

Víkend pro děti
Koukáte-li doma hodně na televizi, mohlo by se vám líbit v sobotu v Zoo, kde připravili odpoledne se zpravodajstvím České televize. Setkáte se tam se svými oblíbenými moderátory, prohlédnete televizní techniku a samozřejmě hlavně zvířátka. Více najdete TADY.

Hezké odpoledne s dětmi si můžete udělat, když si vyrazíte do zahrady barokního zámku v Dětenicích. Pravidelně až do 30. září se tu koná Pohádková neděle. Děti mají možnost potkat řadu pohádkových postav, nechybí samozřejmě soutěže a spousta zábavy. Program probíhá každou neděli od 10.00 do 16.00 hodin, podrobnosti najdete TADY.

A když už v Dětenicích budete, můžete vyzkoušet podnik s netradiční obsluhou, Dětenickou krčmu.

kaca

Komentáře (2)

kaca 2011-06-25 12:39:16
Děkujeme za tip. Kutná hora určitě stojí za návštěvu! Jen je trochu škoda, že stříbření už není, co bývalo..
Klára 2011-06-24 03:24:06
Tento víkend XX. Královské stříbření Kutné Hory podrobné info na http://www.stribreni.cz/

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>