Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tvořím, abych žil

2011-11-01 23:20

V obchodním a společenském centru Arkády Pankrác Praha můžeme od 2. do 14. listopadu shlédnout jedinečnou prodejní výstavu výrobků žen a dětí z Namibie. Prodejní výstava proběhne ve spolupráci s organizací Člověk v tísni, která již od roku 2004 podporuje nejrůznější projekty v Namibii zaměřené především na chudobu a dětský hladomor.

Namibijské ženy, které jsou společností vyvržené, mají jedinou možnost uživit své děti skrze výrobu drobných výrobků, jako jsou dětské hračky, bytové doplňky, tašky a kabelky, šperky, ozdoby a další. „Tyto ženy jsou v opravdu krutých podmínkách, okolní společnost je zavrhla a více již je mezi sebe nevpustí. Děti těchto žen jsou životně závislé na této činnosti. Za několik málo prodaných kusů mohou jíst, pít pitnou vodu a v podstatě přežít drsné africké podmínky.“, uvedla jedna z organizátorek prodejní výstavy.

I návštěvníci obchodního a společenského centra Arkády Pankrác Praha mají od 2. do 14. listopadu 2011 příležitost pomoci těmto dětem a přispět ke zlepšení podmínek lidí v Namibii tím, že si za několik málo korun zakoupí v rámci prodejní výstavy výrobky. Jedním z velmi důležitých projektů organizace Člověk v tísni je také Chráněná dílna, která právě těmto ženám, zpravidla HIV pozitivním pomáhá vydělat si alespoň na základní živobytí své i svých rodin. Chráněná dílna jim umožňuje pracovat v bezpečném a motivujícím prostředí.

Namibie patří mezi země s jedním z největších rozdílů mezi chudými a bohatými vůbec. Podle údajů Světové banky zde více než dvě třetiny obyvatel žije pod hranicí chudoby. Projížďkou Namibií můžeme vidět čtvrtě plechových chatrčí, jejíž obyvatelé často nemají elektřinu ani pitnou vodu. Většinu země tvoří poušť a polopoušť, podmínky pro život jsou zde tedy jedny z nejnáročnějších na světě. Základní školství je v Namibii zdarma, povinná je ovšem školní uniforma a platí se za pomůcky i zkoušky. Tyto poplatky vylučují ze školní docházky nejchudší děti.

Více informací najdete na www.clovekvtisni.cz a na www.arkady-pankrac.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>