Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Trojské posvícení

2010-06-22 11:37

15. srpna 13.00 - 22.00 hodin
paté Trojské posvícení 

Podle legendy slavil vůbec první posvícení Šalamoun, když světil svůj chrám v Jeruzalémě...
Raně barokní Kaple sv. Kláry je sice velmi skromnou, nicméně nepřehlédnutelnou dominantou Prahy 7 - Troje, která dala jméno i přilehlé vinici. A protože je kaple zasvěcena sv. Kláře, připadá výroční slavnost = posvícení na první neděli po svátku Kláry (12.8.). To vůbec první proběhlo v Botanické zahradě hl. města Prahy, na jejímž území stojí, v roce 2006.
Páté máme právě před sebou!

Kromě bohatého programu si můžete vyzkoušet výrobu perníku ve formách, ve stánku manželů Ajksnerových, ochutnat královské pražené mandle od pana Šantrůčka, nakoupit voňavá koření u „Báby kořenářky" a svými chuťovými pohárky zhodnotit pekárenské výrobky z Michelské pekárny a z pekárny Vodička. Budete mít možnost zakoupit drobné dárečky i u jiných prodejců. Nebude chybět oblíbená tombola. O vaše žaludky se postarají Arena a Staročeské dobroty pana Velicha.
Posvícení se koná v exkluzivním prostředí Vinice sv. Klára, kde nabízíme kromě jedinečného výhledu na Prahu i výborná vína, ať tuzemská či zahraniční.
Nebudou chybět tradiční posvícenské koláče!

Celou akcí nás provede moderátor Milan Schmidt.

* Od 13 hodin předvede své vystoupení JUNIOR dechovka. Produkce mladých hudebníků měla při posledním vystoupení velký úspěch, proto ji zařazujeme i letos.
* Osvědčilo se i vystoupení skupiny historického tance Ambrosia. Předvedou nám scénky z venkovské krčmy. Jejich vystoupení začínají v 16.30 a 18.30 hod.
* Na závěr je zařazeno vystoupení skupiny Rošáda pod vedením Jana Roubíčka. Jejich vystoupení patří již mezi tradiční a nadchne hlavně milovníky hudby od 60. let do současnosti


Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>