Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dary pro Tři krále

2011-01-05 11:29

Dnes ve středu 5. ledna vyjde slavnostní průvod v čele s Třemi králi na velbloudech. U příležitosti jedenáctého ročníku Tříkrálové sbírky sejde průvod z Hradčanského náměstí na Loretánské náměstí, kde se pokloní malému Ježískovi a předá mu své dary. Finanční dary, které se vyberou během sbírky, která trvá od 1. do 14. ledna, dostanou potřební.

Průvod a koledníci
Program středečního odpoledne začíná mezi 14.00 a 15.00, kdy bude pro všechny koledníky a jejich doprovod otevřen sál kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na Hradčanech. Zde se budou moci před cestou všichni posilnit. V 15.00 začne slavnostní mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V 15.30 se dostane požehnání všem koledníkům od arcibiskupa Dominika Duky a průvod se vydá na svou pouť k Loretě.

Tím ovšem, jak již bylo řečeno, sbírka nekončí.  Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR. „Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí,“ uvedl mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora. Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek a každou z nich vede dospělá osoba vybavená průkazem koledníka. Potkat je můžete ve vestibulech metra, na náměstích, apod. Přispět můžete i zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo na číslo 87 777.

Na svátek Tří králů pořádá arcidiecézní charita oslavu na náměstí Míru. Podrobnosti najdete ZDE. Další informace o Tříkrálové sbírce najdete TADY.


foto zdroj: trikralovasbirka.cz

Za Třemi králi do zoo, tříkrálový koncert a divadlo
V sobotu 8. ledna zavítají Tři králové i do pražské zoo.
Kašpara, Baltazara a Melichara potkáte v areálu mezi 11. a 15. hodinou. Více informací najdete TADY.

V sobotu od 19.00 odehrají studenti Akademie sociálního umění Tábor Hru tříkrálovou v rámci festivalu Play, který doprovází úspěšnou výstavu Petra Nikla a dalších umělců v Mánesu. Více najdete ZDE.

V neděli 9. ledna v 16.00 se pak můžete vydat na koncert do kostela u Panny Marie Sněžné.  Zazní Liturgická mše Zdeňka Pololáníka, Rorando coeli J.C.Vodňanského a vánoční písně a koledy. Účinkují sbor GAUDIUM PRAHA a sbor ČVUT pod vedením Zdeny Součkové, Vladislava Součka a Jana Steyera.

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta…
O tom se můžete přesvědčit v sobotu, když se společně s ostatními nadšenci vydáte v mrazivém počasí na Tříkrálový pochod směr Okoř. Veškeré podrobnosti najdete ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>