Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TRAFFIC DANCE

2011-07-21 17:56

24. července 2011 od 17 hodin na náměstí Míru

http://www.youtube.com/palacakropolis

Vstup zdarma.

Středobodem představení je starý hasičský vůz, který pro toto představení speciálně upravil sochař Lukáš Rais. Přebudoval jej na jeden velký hudební nástroj. Po stranách automobilu umístil na speciálních plošinách soustavu bubnů. Jako velký buben aletanečníkům a muzikantům sloužil celý vůz i plechové sudy nebo popelnice. „Podtitul je ‚join the revolution‘, připoj se k revoluci, což reflektuje, co se děje ve světě dneska, ale zároveň to může být taková naše vnitřní, osobní revoluce, být schopný změny, osvobodit se, reflektovat, reagovat, nezůstat ve stádu,“ vysvětluje choreografka ze Spitfire Company Miřenka Čechová.

Ústředním textem představení je sbírka amerického beatnika Allena Ginsberga Kvílení. Jeho text si ale performeři upravili a doplnili o narážky na proslulé americké slogany z přistání na Měsíci nebo z volební kampaně Baracka Obamy. Dramatický recitační projev mladé umělkyně doprovází tanečníci a pyrotechnické efekty. Na závěr představení hasičský vůz obrazně ze scény odnesou hořící křídla.

Na projektu se tvůrčím způsobem podílí několik předních mladých umělců: skladatel Jan Kučera, sochař Lukáš Rais, choreografky Cecile da Costa a Miřenka Čechová, DJ Matouš Mef Hekela, režisér Petr Boháč a za Palác Akropolis producent Martin Poddaný.

Premiéra představení Traffic Dance se uskutečnila v rámci festivalu Žižkov sobě.
Související odkazy

Reportáž na ČT24

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>