Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Tequila Herradura, designové oblečky, masky a běh na 5 kilometrů

2010-09-10 09:08

Karneval, maraton, vinobraní, trendy i loučení Farmy v jeskyni. Následující víkend si vybere snad úplně každý. Nakonec vždycky se ještě dá jet do přírody.

Karneval na konci léta
Na tři hodiny se v sobotu odpoledne promění levá strana vltavského břehu mezi řekou, Andělem a náměstím Kinských v rej masek a proud bujarého veselí. Ulicemi tu mezi 14.00 a 17.00 projde karnevalový průvod, který se pokusí evokovat podobné zábavy v Latinské Americe i dalších koutech světa. Průvod vychází na náměstí 14. října ve 14.00 a poté, co jeho účastníci projdou ulicemi kolem dokola zakončí svůj tanec na 1. Pražské pláži. Další informace o Pražském karnevale najdete tady.

Pokud se průvodu zúčastníte a dojdete až do cíle, možná ještě zahlédnete tradiční čínské lodi, které budou po oba dva víkendové dny závodit právě v této části řeky. Závody dračích lodí Pražský dračí podzim budou mít své centrum na Císařské louce po oba dva víkendové dny. Kromě závodu budete moci přihlížet i tradičnímu probouzení draka, nebo povozit na dračích lodích i svá dítka. Podrobnosti najdete zde.


prazskykarneval.cz

Vínečko a jedenáct dní na jedenáctce
Přestože se Střední Čechy nemohou zrovna pyšnit nějak příznivým podnebím pro pěstování vinných hroznů, několik odvážných pěstitelů vína najdete i v Praze. Ti se pak pochopitelně chtějí pochlubit svými výpěstky, a pokud vás zajímá, jak se letos urodilo, máte jedinečnou příležitost. Své brány o víkendu otevře Trojský zámek a burčák budou čepovat i v Botanické zahradě.

Slavit a oslavovat se bude o víkendu i v Praze 11, kde bude probíhat již tradiční slavnost Jedenáct dnů Prahy 11. Pestrý program se bude konat na různých místech. Ten víkendový bude ve znamení pivních soutěží a folklorních tanců. Podrobnosti najdete tady.

Autorský design a stylová rozlučka
Přehlídku autorského designu můžete o víkendu navštívit v rámci prezentace Chemical Affairs ve vinohradské galerii The Chemistry Gallery. Výstava originálních šperků, oblečků i netradičních designových předmětů bude prodejní a doprovázet ji bude i další program. Vždy od 15.00 do 18.00 bude otevřena sítotisková dílna, posilnit se můžete některou z výtečných polévek vyhlášené karlínské Polévkárny a chybět nebude ani hudba! Více se dozvíte zde.

Ve smíchovském parku Portheimka se v neděli navečer sejdou příznivci divadla Farma v jeskyni, která podle všeho končí svou rezidenci v Prostoru Preslova 9 přidruženého ke Švandovu divadlu. Od 18.00 tu začne happening, při kterém členové Farmy chtějí „živelně a hlasitě“ poděkovat divákům za jejich přízeň a městské části Prahy 5 za dlouhodobou podporu. Více se o důvodech odchodu Farmy v jeskyni a nedělním programu dozvíte zde.

Zmíněný happening se uskuteční v rámci druhého ročníku festivalu outdoorového a pouličního divadla ZA DVEŘMI (9. – 19. září). Jeho součástí ostatně bude i Pražský karneval. To ovšem zdaleka není všechno. Program festivalu najdete také na Piazettě Nové scény ND, Střeleckém ostrově, v parku Parukářka a na dalších místech. Vstupenky na představení se pohybují kolem dvou set. Program festivalu najdete tady.

Sportem ku sportu, nebo raději mexická kuchyně?
Po Joyride tu máme další víkendový festival plný sportovní a umělecké exhibice. Landronka  Fest v sobotu 11. září slibuje až 50 volnočasových, nejen sportovních aktivit, které budou moci návštěvníci sami na sobě vyzkoušet. Kromě sportovních stanovišť a výtvarných dílen nebude chybět ani doprovodný hudební program. Dopoledne proběhne soutěž studentských kapel a večer zahraje The Tap Tap. Vstup je zdarma. Další informace najdete zde.

A až poběžíte z jedné akce na druhou, můžete se případně zapojit rovnou do maratónu, který startuje na Staroměstském náměstí. Všechny závody se ale poběží až navečer. Více zde.

Večeři zapíjenou tequilou budou až do 19. září včetně tohoto víkendu u příležitosti festivalu mexické kuchyně servírovat v Café Bistro v mezaninu Hotelu Hilton. Zaplatíte 990 korun a budete moci ochutnávat z mexické kuchyně až do zavíračky. Více zde.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>