Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend

2010-08-06 08:07

Staromák v rytmu jazzu, historický expres nebo modely vláčků a Lego.

Tento víkend si přijdete na své, pokud jste zrozeni v rytmu jazzu díky Prague Jazz Week. Zaposloucháte-li se raději do rytmu pražců, pak dejte přednost buď Křivoklátskému expresu nebo celé železnici, ovšem ve zmenšené podobě.

Prague Jazz Week
Tuto sobotu a neděli máte možnost navštívit druhý a poslední jazzový víkend AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2010. Víkendový program se dělí na dvě části, v první se představují zajímaví kytaristé v AghaRTA Jazz Centru, druhá část patří nejoblíbenějším kapelám AghaRTA Jazz Centra a koncerty se konají na Staroměstském náměstí, kam je vstup volný.

Program kytarové přehlídky
AghaRTA Jazz Centrum, Železná 16, Praha 1, začátky v 21 hod.

7.8.
Antonín Dlapa a E.V.Trio

8.8.
Skupina Roberta Roviny

Program přehlídky nejoblíbenějších kapel AghaRTA Jazz Centra
Staroměstské náměstí, vstup volný

Sobota 7.8.
15 – 16.10
Martin Brunner Trio

16.30 – 17.40
Rhytm Desperados

18.00 – 19.10
Emil Viklický Trio

19.30 – 20.40
Yandim Band

Neděle 8.8.

15.00 – 16.10
Ondřej Kabrna Trio

18.00 – 19.10
Matej Benko Trio

19.30 – 20.40
Jiří Stivín & CO Jazz Kvartet

Více o programu a jednotlivých hostech festivalu se dočtete zde.

Křivořezání
Cestování časem si můžete dopřát v sobotu 7.8. pokud na Branickém, Vršovickém nebo Smíchovském nádraží nastoupíte do parního expresu, sestaveného z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového a rychlíkové lokomotivy z roku 1947 ALBATROS (498.022).Cílem zvláštního vlaku je nejdříve hrad Křivoklát, kde se uskuteční 15.ročník setkání zručných řezbářů Křivořezání 2010, kam by měl dorazit v11.49 hod. Odtud bude pokračovat přes Rakovník do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Záleží tedy na vás, zda dáte přednost středověku a na hradě si prohlédnete ještě stálou expozici řezbářských děl na téma „Staré pověsti české“ a poté se třeba občerstvíte v hradním šenku teplou medovinou, svařákem, domácí slivovicí a k tomu opékanou slaninou, buřty, plackami či tureckým medem atd. Podrobný program akce najdete zde.

Rozhodnete-li se raději pro mladší průmyslovou minulost, budete pokračovat v jízdě další hodinku do Lužné u Rakovníka, kde se v železničním muzeu dozvíte vše o historii železnice v Čechách, prohlédnete si rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště i provozní průmyslovou úzkorozchodnou železnici s parní lokomotivou. Více se o Železničním muzeu ČD dočtete tady.

Zpět do Prahy vás odveze opět parní expres, který bude vyjíždět z Lužné v 15.05 hod a v Křivoklátu bude na výletníky čekat mezi 15.50 - 16.02 hod.

Rodinná zpáteční jízdenka na Křivoklát vás vyjde na 490 Kč, klasická zpáteční jízdenka stojí 240 Kč a zpáteční jízdenka z Křivoklátu do Lužné je za 100 Kč. Děti od 6 do 15 let platí poloviční cenu.

Více informací a přesné časy odjezdů a příjezdů parního vlaku najdete zde.

Království železnic a LEGO City
Dáte-li se svými dětmi raději přednost železničním modelům, navštivte Království železnic, které se pyšní největší modelovou železnici u nás. I tady se můžete dozvědět spoustu informací z historie kolejové dopravy v Českých zemích, prohlédnout si artefakty ze železnice a nejrůznější prezentace jako např. modelů vláčků ETS a stavebnic Merkur či největší prezentaci populární Mašinky Tomáš.

Pro povyražení dětí tu mají navíc odrážedla pro nejmenší, sestavené z obří stavebnice, automobilový trenažér pro ty odrostlejší, Pompo koutek, kde si mohou vyhrát s LEGO stavebnicemi. V přilehlém kinosále se promítají filmy z produkce LEGO. Nechybí ani zábava pro výtvarně orientovanější děti, jakou je víkendové malování na obličej.

Do království železnic, rozléhajícím se na smíchovském Andělu lze vstoupit v sobotu od 9 do 21 hod a v neděli od 9 do 19 hod. Pro více informací klikněte sem.

 

Foto: AghaRTA, Petr Pavlík a Království železnic
 

Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>