Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend (3)

2010-07-30 07:05

Před námi je víkend, v němž se prázdniny přehoupnou do druhé půle, proto je nejvyšší čas ještě si je pořádně užít. Třeba se k tomu bude hodit některý z víkendových tipů.

Pro filmové fanoušky
K tradičním prázdninovým zábavám patří návštěva letního kina. I v Praze se taková najdou. Jedno provozuje v letních měsících Český rozhlas Regina pod názvem Karlínské filmové léto 2010. O víkendu má na programu dva filmy.

V sobotu 31.7. je to letošní novinka - romantický snímek Milý Johne, pod kterým je podepsán režisér Lasse Hallström. Název je odvozen od záhlaví dopisů, které jsou hlavním prostředkem komunikace i udržování vztahu mladého vojáka a jeho dívky. Hrají je Channing Tatum a Amanda Seyfried. Začátek představení ve 21.30 hod.

V neděli 1.8. je na programu opět letošní kousek, natočený podle knižní předlohy Ricka Riordana. Jmenuje se Percy Jackson: Zloděj blesku. Spadá do kategorie fantasy a komedie a je vhodný spíš pro -náctileté diváky. Hrdiny jsou děti - polobohové, jejichž rodiči jsou olympští bohové, kteří báje nebáje, žijí dál v 21. století. Jedním z hrdinů je Poseidonův syn Perseus "Percy" Jackson, který i v moderní době musí vybojovat svůj zápas s mytologickými nepřáteli. V hlavních rolích Logan Lerman, Rosario Dawson, Uma Thurman, Pierce Brosnan, Sean Bean, režie Chris Columbus. Začátek představení je v srpnu už od 20.30 hod.

Letní kino Regina, Český rozhlas Regina, Hybešova 10, Praha 8-Karlín, vstupné na všechna představení 25 Kč. Informace o programu jsou zde.

Pro milovníky přírody
Chcete vyrazit do přírody, ale nechcete nikam daleko cestovat? V Praze je kupodivu ještě celkem dost míst, kde můžete zapomenout na fakt, že jste stále v sevření betonové džungle. Takovým místem je Botanická zahrada v Troji. V létě, kdy je počasí přející, tu leccos kvete, posezení na lavičkách nebo trávě taky není k zahození, a k tomu můžete ukojit svou případnou žízeň po vědění, v tomto případě botanickém a navštívit dvě právě probíhající výstavy.

První je Palmové léto aneb Za dinosaury rostlinné říše, která je první mezinárodní výstavou cykasů a palem v trojské Botanické zahradě. K vidění je tu stovka okrasných i užitkových palem a sedmdesát druhů cykasů. Ve výstavním sále si ještě můžete prohlédnout semena palem, fotografie a produkty z palem. Ve Štole skleníku Fata Morgana pak fotografie Arta Vogela a ve vstupní hale skleníku Fata Morgana šištice cykasů, české fosilní cykasy a zkameněliny palem.

Na terasu skleníku Fata Morgana zaskočte na výstavu osmi desítek taxonů známých pokojovek "honzíků", nazvanou jednoduše Achimenes, což je latinské označení těchto bohatě kvetoucích rostlin.

Pokud se chcete dozvědět víc, využijte víkendovou průvodcovskou službu. Sraz s průvodcem je 31.7. a 1.8. v 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 a 18.00 hod. ve skleníku Fata Morgana.

O víkendech probíhá také prodej palmových přebytků BZ, ale jen do vyprodání zásob. Tento víkend je také poslední, kdy ve venkovní expozici probíhají ochutnávky a prodej nápojů ze zeleného kokosu, ibišku atd.

Venkovní expozice Areál JIH je v létě otevřena denně od 9 do 19 hod., skleník Fata Morgana od út do ne 9 až 19 hod. Bližší informace na vás čekají zde.

Pro relaxaci
Relaxační centrum Infinit otevřelo ve Sportcentru Step ve Vysočanech novou letní terasu, která je součástí tamního vodního a saunového světa. Bude-li víkend slunečný, bude terasa tím pravým místem, zachmuří-li se obloha, stačí se přesunou do sauny.

Konkrétně ve Sportcentru najdete: letní terasu s výhledem na město s pohodlnými dřevěnými lehátky, plavecký bazén se třemi dráhami a relaxační částí, brouzdaliště pro nejmenší, whirlpool a parní lázeň s vonnými esencemi, tradiční finskou saunu, exotickou tropickou saunu, a saunový srub s parním nárazem. Osvěžení útrob zajišťuje bar s nealko i alkoholickými drinky a zmrzlinou.

V letní sezóně, která končí s astronomickým létem, tedy 21.9., můžete využít slevové akce na pobyt ve vodním světě. Za vstup do bazénu, whirlpoolu, parní lázně na 100 min zaplatíte 120 Kč a za každých dalších započatých 15 min 30 Kč, rodinné vstupné je výhodnější, také děti mají přirozeně ceny nižší.

Sportcentrum, hotel STEP, Malletova 2350 , Praha 9-Vysočany, otevírací doba letní terasy po až ne 9 až 22 hod. Více o nabídce a cenách si přečtete tady.

Pro děti
Dětem i dospělým, kteří si rádi připomenou dobu, kdy hračky byly jejich nejlepšími kamarády, je určena výstava s poněkud archaicky dlouhým názvem Ze světa historických hraček - výstava mechanických hraček z doby našich pradědečků a prababiček, kterou mohou navštívit nejen o víkendu, tedy přesněji v sobotu, ale i od pondělí do pátku a to až do 15.10.

Pokud už jste navštívili všechny výstavy hraček, které se v posledních letech v Praze urodily, pak byste si neměli nechat ujít ani tuto "do sbírky".

Výstava se zaměřuje na mechanické hračky z let 1840-1960, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem. Dále jsou na ní k vidění známé konstrukční stavebnice typu Merkur a Märklin, modely parních strojů, plechových automobilů, letadel i pohyblivé postavičky s hodinovým mechanismem, natahovaným klasickým klíčkem. Z dopravních prostředků jsou zastoupeny i vláčky a to sbírkou historických souprav plechové železnice velikosti 0 z produkce českých i německých firem. Nejsou pouze statické, konají se tu předváděcí jízdy starých elektrických vláčků na elektrifikovaném modelu kolejiště s tříkolejnicovým systémem. O stupínek dál nad "pouhými" hračkami stojí další oddíl exponátů - dětské laterny magiky a kinematografy s kolekcí komiksových diapozitivů, pocházející z počátku minulého století.

Aby nezůstalo jen u koukání, je pro děti připraven hrací koutek, kde mohou vyzkoušet svoji fantazii a zručnost při hraní se stavebnicí Merkur.

Emauzské opatství, Vyšehradská 49/320, Praha 2 - Nové Město. Otevírací doba: sobota 11 až 17 hod., po-až pá 11 až 19 hod. Vstupné: rodinné 100 Kč, dospělí 50 Kč, děti od 6 let a studenti 30 Kč, invalidé zdarma.
Více info najdete zde


Foto: Infinit, Zuzana Ottová
 

Zuzana Ottová

Komentáře (3)

Klára 2010-08-04 01:10:37
Děkuji za uklidnění, Zuzano. Kdyby na pragueout skoncila, mrzelo by me to :).
Zuzana Ottová 2010-07-31 11:45:27
Kateřina má dovolenou, těšit se na ni můžete zase za čtrnáct dní. Zuzana
Klára 2010-07-30 01:27:22
Ahoj, co se stalo s kacou, ta uz tipy na vikend psat nebude? Jinak na Střeláku ode dneška do neděle CODE MODE, Prague free fashion wee­kend — pre­zen­tace nezá­vislé módní tvorby. Návrháři, šper­kaři a obchodníci na jednom místě. Vstup volny, vice na http://codemode.cz/summer-program/

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>