Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tašky a šperky z rostlinných materiálů

2012-07-02 16:38

22.6.2012 - 8.7.2012
Výstavní sál pro dámy, ženy, slečny...ovšem nejen pro ně, denně 9 - 19 hodin, V SOBOTU S WORKSHOPEM!!!


Na výstavě se představí více než stovka tašek, taštiček, kabelek a kabelčiček z celého světa. Hlavní část výstavy tvoří výrobky pletené z různých druhů palmových listů, například tašky z rafiových vláken, výrobky z palem rodu Hyphaene nebo Borassus.

K nejvzácnějším exponátům patří z trávy pletené košíky, z delty řeky Okawango a drobné, z Kuby pocházející taštičky ze semínek dřeviny Leucanea leucocephala. Ukázkou opravdového řemeslného mistrovství jsou tašky tkané z provázků smotaných z kukuřičného suští od mistrové lidových řemesel paní Kristiny Henclové.

Kromě toho mohou návštěvníci shlédnout i kabely pletené z rýžové slámy, orobince, kukuřičného šustí, vodního hyacintu, bambusu, sisalu, bavlníku, juty nebo banánovníku textilního.
Na výstavě se seznámíte též s textilními rostlinami, z nichž byly jednotlivé exponáty vyrobeny. Tašky a kabelky budou doplněny desítkami zajímavých šperků z plodů a semen a příslušnými rostlinami.

Doprovodný program
30. 6. 14 - 17 h – workshop „Korálky ze semínek a přírodnin“
7. 7. 14 – 17 h – workshop „Udělej si svoji jednorázovou kabelku z rostlinných materiálů“

S předním floristou a držitelem mnoha floristických ocenění (mj. Mistr ČR ve floristice) panem Petrem Kopáčem si můžeme vyrobit třeba malé psaníčko z palmových listů zdobené zajímavými květy nebo plody, s kterým zaujmeme na každé letní party.
 
Za zapůjčení exponátů děkujeme dámám Evě Smržové, Romaně Rybkové, Marii Imbrové, Kristině Henclové, Zdence Pflanzerové a Ivaně Dandové a pánům Petrovi Herynkovi a Jiřímu Vedralovi.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>