Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Světový pohár mužů v softbalu

2011-06-30 12:38

od 13. do 18. června v Praze a Havlíčkově Brodě

Počínaje dnešním dnem hostí Česká republika Světový pohár mužů v softbalu. Tato nejvýznamnější akce letošní softbalové sezony na území České republiky se uskuteční od 13. do 18. června v Praze a Havlíčkově Brodě. Diváci se mohou těšit na souboje tradičních účastníků světových šampionátů: Dánska, exotické Indonésie a především Japonska, které patří k nejužší světové špičce. Proti nim se budou snažit uspět hned dva české celky, reprezentace ČR a výběr pod názvem Prague Stars. Akci finančně podpořil Magistrát hl. města Prahy.

Převážná část turnaje se odehraje v areálu Eagles v Praze 4 - Krči, ve čtvrtek 16.6. uvidíme zápasy všech týmů na hřišti SK Joudrs v Praze 8 - Bohnicích. Dvě utkání během turnaje hostí Hroši Havlíčkův Brod. Souboje české reprezentace se odehrají ve večerních hodinách. Utkání budou komentovaná, takže i úplný laik bude odcházet s pocitem, že tomuto zajímavému sportu porozuměl. Česká televize odvysílá na programu ČT4 ze zápasů českého národního týmu 3 přímé přenosy, sobotní finále pak ze záznamu v neděli 19.6.
 
Český celek je několikanásobným evropským šampionem a o evropský titul se tradičně "přetahuje" právě s Dánskem. Naposledy byli úspěšnější Seveřané, které však letos Češi v květnové předturnajové přípravě porazili na jejich půdě 4:1 na zápasy. Slibnou formu chce český národní výběr potvrdit právě na pražském Světovém poháru. "Chtěli bychom postoupit do finále a pokusit se co nejvíce znepříjemnit favorizovanému Japonsku cestu za turnajovým vítězstvím. Právě souboje s hráči Země vycházejícího slunce budou ozdobou celého turnaje a my se na konfrontaci s asijským pojetím softbalu moc těšíme", odkrývá plány českého národního týmu její hlavní kouč Tomáš Kusý. "Další naší velkou motivací je propagace softbalu mezi veřejností. Chceme jí ukázat, jak zajímavým a všestranným sportem tato kolektivní hra je a že ji v Česku umíme hrát na nejvyšší mezinárodní úrovni," zve Kusý na tuto prestižní sportovní akci.
 
Páteční semifinálové boje v krčském areálu zpestří divácky atraktivní homerun derby, soutěž nejlepších pálkařů jednotlivých týmů o největší počet odpálených míčů "za plot".
 
Vstup na všechny zápasy je pro diváky zdarma, program turnaje spolu s dalšími informacemi najdete na 2011wcm.softball.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>