Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Víkend ve jménu sv. Martina

2012-11-09 09:23

V neděli bude 11. listopadu, a přestože v Praze nejspíš nezasněží, můžete na různých místech očekávat příjezd sv. Martina. Nebo si můžete zajít na Svatomartinské víno, Svatomartinskou husu, anebo na představení Festivalu německého divadla, vybrat si z programu Týdně vědy a techniky, nebo filmového festivalu Mezipatra.

Svatomartinská zábava
O tom, kde můžete v Praze ochutnat Svatomartinské víno, nebo Svatomartinskou husu, jsme už psali v předchozích článcích, a proto tentokrát připojím pouze odkazy.

Máte-li chuť na mladé víno, koukněte se SEM.

Láká-li vás spíše mastné masíčko, inspirujte se TADY.

Že přijede Martin s hrstí sněhu, budou očekávat v neděli navečer u hostivařské sokolovny. Uspořádají při té příležitosti dokonce menší ohňostroj a lampionový průvod. Sraz je v 18.00. Podrobnosti najdete TADY.

Sv. Martin přijede v neděli také do Kroužků na Vltavě a odpoledne bude tak trochu v indickém duchu. Kromě pečené husy můžete vyzkoušet pečení indické placky a oboje zapít Svatomartinským vínem. Do kroužků určitě nezapomeňte vzít děti. Podrobnosti najdete TADY.

Ohňostroj při příležitosti svátku sv. Martina vystrojí i v Řepích. A samozřejmě lampionový průvod. Jestli to do Řep nemáte daleko, nachystejte se v neděli kolem 17.00. Podrobnosti najdete TADY.

Na neděli si speciální program připravili i Pražské Benátky, které budou na svých lodích Nepomuk a Vodouch vozit se sklenkou Svatomartinského všechny, kdo chtějí obdivovat ať už Hradčany, jak se píše v tiskové zprávě, nebo vlnky na Vltavě. Zatímco Vodouch bude vyplouvat v pravidelných intervalech, loď Nepomuk vypluje pouze jednou, a to ve 14.00. Pro tuto plavbu je nutná rezervace do 9. 11., cena vstupenky na palubu, která platí i jako vstupenka do Muzea Karlova mostu, je 290 korun. Podrobnosti najdete TADY.


O svátku sv. Martina

Tipy pro náročného strávníka
Už minulý víkend začal Festival německého divadla. Pokud jste ještě nestihli žádné představení, máte poslední příležitost. V sobotu i v neděli vystoupí ve Stavovském divadle Vídeňský Burgtheater s inscenací Heinricha von Kleista Rozbitý džbán. Po představení můžete zůstat na diskusi s členy souboru a tvůrci inscenace. Festival končí v úterý 13. 11., další informace najdete TADY.

Pokud máte zájem o vědu, či techniku, podívejte se do programu Týdne vědy a techniky, který je také v plném proudu. O víkendu se můžete zajít podívat třeba, co se skrývá za zdmi Fyzikálního ústavu AV ČR, Botanického ústavu AV ČR, nebo Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Týden vědy a techniky trvá v podstatě dva týdny, až do 15. listopadu. Podrobnosti najdete TADY.

A na závěr vás pozveme na filmový festival pro tolerantní diváky, anebo i ty netolerantní. Hranice své (ne)snášenlivosti si můžete prověřit v kině Světozor, kde začal filmový festival Mezipatra a potrvá až do 14. 11., poté se přesune do Brna. Čekají vás ty nejlepší filmy o homosexuálech, lesbách, transsexuálech, ale třeba i metrosexuálech. Vybere si každý. Program a další informace najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>