Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Svatomartinská vína letos ponesou v chuti vyzrálost hroznů

2012-11-06 10:48

Díky květnovým mrazům a suchému a teplému létu se sice urodilo méně hroznů než loni, jejich vyzrálost je ale mnohem barvitější. I proto se do prodeje připravuje o čtvrt milionu vín, která ponesou vinětu se svatým Martinem, více než v předchozím roce. Celkem dva miliony dvě stě tisíc lahví mladého vína, které budete moci ochutnávat už od neděle 11. 11.

Jaká letos můžete očekávat Svatomartinská vína?
Schválené odrůdy najdete letos ve všech barvách. Budou se pít bílá, červená i růžová vína. Mezi bílá byl vybrán Müller Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské červené rané a Cuvée, mezi růžová Svatovavřinecké, Modrý Portugal a Cuvée a červená bude reprezentovat Modrý Portugal a Svatovavřinecké. V bílých vínech naleznete podle ředitele společnosti Vinium tóny vanilky a muškátového oříšku. Růžové hledejte podle losové barvy a překvapí harmonickou chutí a v mladém červeném víně budeme cítit vyzrálost hroznů a peckoviny s nádechem čokolády.

Kam na Svatomartinské
Farmářská tržiště pořádají už delší dobu různé tematické slavnosti a pochopitelně neopominou ani ty Svatomartinské. V neděli 11. 11. v 11 hodin 11 minut a 11 vteřin zacinkají skleničky s prvními přípitky letošního mladého vína na náměstí Jiřího z Poděbrad. Popíjení jiskřivého vína doplní svatomartinská husa s knedlíkem a se zelím. Vínu přijde požehnat místní farář z kostela Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad Zdeněk Wasserbauer, Th.D. Přijede až 20 vinařů z Čech a Moravy. A slavnosti doplní i hudební doprovod. Podrobnosti najdete TADY.


Svatomartinské slavnosti v Praze

Jak kvalitní budou budoucí ročníky vína, můžete v neděli ochutnat také na Svatováclavské vinici. Vinařská slavnost se bude konat v neděli mezi 11.00 a 17.00. Podrobnosti najdete TADY.

Svatomartinské víno otevřou v neděli také na vinici sv. Kláry. Pomalé podzimní popíjení tu začíná v 11. hodin. Podrobnosti najdete TADY.

Modrý Portugal, Svatomartinské Rosé a Müller Thurgau, takovou nabídku Svatomartinských vín můžete očekávat na Zámku Ctěnice. Navíc i Svatomartinské posvícení. Koná se v neděli 11.11, podrobnosti najdete TADY.

Luxusní degustaci Svatomartinských vín si můžete dopřát při plavbě na parníku Czechie. V neděli 11. 11. se budou konat celkem tři tříhodinové plavby po Vltavě. Kromě řízené degustace se budou také servírovat různé pochoutky jako husí paštička s brusinkovým želé, konfitované stehno Svatomartinské husy s červeným zelím s brusinkami a domácím kysaným zelím s jablky, podávané se špekovým a houbovým knedlíkem, ale i tradiční moravské koláčky. Vstupenka na vytápěný parník stojí 1100 Kč na osobu. Kotviště lodi je Na Františku. Stále jsou ještě volná místa. Podrobnosti k plavbám najdete TADY.

Komornější degustaci Svatomartinského vína můžete navštívit v neděli třeba ve vinotéce u Soudku v Kbelech. Otevřeno bude od 11.00 do 18.00 a lákají zde na víno Vinařství Sedlák a Vladimír Tetur, oba z Velkých Bílovic, Štěpán Maňák ze Žádovic. Podrobnosti najdete TADY.

Tradiční staročeskou pečenou husičku, podávanou s variací knedlíků a zelí společně s ochutnávkou mladých a Svatomartinských vín připravili na oba dva víkendové dny ve vinárně U tří grácií v Říčanech u Prahy. Doporučujeme rezervace na telefonu 737 853 090, Marek Krejčí.

neděli otevřou Svatomartinská vína také ve vinotéce Labyrint v Mánesově ulici. Degustace začne v 11.00 a potrvá až do 19.00. Svatomartinská vína pak budou i nadále v prodeji. Podrobnosti najdete TADY.

Další vinotéka, která po víkendu otevře lahve se Svatomartinským vínem je vinotéka Budečská. Degustace proběhne v pondělí 12.11, podrobnosti najdete TADY.

Ve vinotéce Karlovo náměstí 17 budete mít také možnost ochutnat Svatomartinská vína z vinařství Tetur, Škrobák, Bisenc a Krásné Hory. Degustace proběhne v úterý 13. 11. od 19.00. Podrobnosti najdete TADY.

Až na ten další víkend po sv. Martinu si Svatomartinské slavnosti připravili v Národním zemědělském muzeu na Letné. Zato velkolepě. Kromě degustace Svatomartinských vín a pojídání mastných specialit se můžete zdarma podívat do všech stálých i dočasných expozic v muzeu. Letenská husa a Košt Svatomartinského vína se bude konat 17. a 18. 11., podrobnosti najdete TADY.


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>