Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Na svatého Martina hostina nám začíná (1)

2010-11-09 14:01

I když letos opět asi nepřijede na bílém koni, nemusíme v žádném případě svátek svatého Martina zatracovat. Naopak. Vždyť mladé víno teče proudem a pečená husička z pekáče se usmívá právě v tento den!

Svatomartinská husa na vašem talíři
Svatomartinské menu budou servírovat 11. 11. v Domě vína U Závoje. Všem labužníkům nabídnou svatomartinskou husičku s variací knedlíků a bílým i červeným zelím plus domácí švestkový koláč s drobenkou, menu doplní dvojka Svatomartinského vína. Po celý den bude probíhat také řízená degustace pod vedením Jakuba Krále. Vstupné je 450 korun, více se dozvíte ZDE.

11.11. v 11:11 propuknou svatomartinské oslavy ve Vinném sklepě Újezd, kde se bude až do večerních hodin servírovat pečená husička a ochutnávat se budou mladá moravská vína. Za skleničku zaplatíte 25 korun. Více ZDE.

Svatomartinské tradici budou věrni také ve vinném sklepě Lustermannský na Malé Straně, kde se bude servírovat Svatomartinská husa 11. 11. celé odpoledne (13.00 do 24.00)a k ní se bude popíjet mladé víno pod dohledem vinaře Vladimíra Šabaty. Porce husy vyjde na 280 korun. Více ZDE.

Na degustaci Svatomartinských vín spojenou s vypečenou husičkou lákají také do Vinotéky L. C. Nicolas, vstupné je 450 korun na osobu, více ZDE.

Máte-li husu raději na vlastním pekáčku a nenakoupili jste do zásoby, doporučujeme počkat na víkend a koupit jednu na farmářském tržišti Náplavka. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že husy jsou dobře vykrmené a minimálně dvoudenní hody, a to i když na oběd pozvete celou rodinu, vás neminou. Možnost rezervace svatomartinských hus ZDE.


Kam na víno?
Jestli vám husa uprostřed týdne přijde trochu moc, můžete se oddat jen mladému, jiskrnému vínu, které vás snadno rozehřeje. Řízenou srovnávací degustací Svatomartinských vín vás ve Vinotéce na Karlově náměstí 17 provede 11. 11. Od 19.00 Petr Kunc. Ochutnáte 10 vzorků moravských vín a zaplatíte 250 korun. Více ZDE.

V 11 hodin 11 minut začínají s degustací ve vinném sklípku Cellarius Lucerna i Budečská. Budou se ochutnávat různá vína, především: Neoklas Šardice, Znovín Znojmo, Jedlička a Novák, Ing.Michlovský, Patria Kobylí, NovéVinařství, Réva Rakvice, ZD Sedlec, Spielberg a další. Více se dozvíte ZDE.

Co se urodilo na Vinici sv. Kláry v Troje, zjistíte ve čtvrtek v Botanické zahradě. Více ZDE.

Velkolepě otevírání Svatomartinského vína pojednají na Staroměstském náměstí, kde budou odpoledne rozhazovat sníh, dukáty a vyhlížet Martina na bílém koni. Svatomartinský košt, na který se sjedou vinaři z Čech i Moravy, tu bude probíhat několik dní, vyvrcholení slavností bude přirozeně ve čtvrtek. Více ZDE.

Na Martina s lampióny
Tradiční lampiónový svatomartinský průvod s ohňostrojem pořádá farnost Sv. Martina v Řepích. Můžete se do něj zapojit v 17.00, hodinu na to vybuchne ohňostroj, více ZDE.

Další lampiónový průvod s ohňostrojem chystají v Praze 10 v mateřském centru Frydolínek. Průvod se vydá na cestu v 18.00 od Švehlovy sokolovny. Sem také přijede Martin na bílém koni! Více ZDE.

kaca

Komentáře (1)

pragueout.cz 2010-11-10 08:05:09
Nejake dalsi tipy od Cuketky: http://www.cuketka.cz/?p=4916

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>