Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Svatojánské Navalis 2014 (7)

2014-05-11 20:13

Svatojánské slavnosti NAVALIS - velkolepý koncert na Vltavě pod Karlovým mostem.

Ve čtvrtek 15. 5. od 18:00 hodin proběhne již šestý ročník Svatojánských slavností NAVALIS, které již tradičně pořádá společnost Pražské Benátky společně s Muzeem Karlova mostu. V předvečer svátku Jana Nepomuckého se v Praze uskuteční úchvatná podívaná přímo pod Karlovým mostem.

Koncert na hladině Vltavy
NAVALIS, stejně jako v předešlých letech, i v tomto roce uctí památku sv. Jana Nepomuckého. Nedílnou součástí oslav budou jako vždy alegoricky ozdobené lodě, regata dračích lodí i pravé italské gondoly, do Prahy dorazí také gondoliéři přímo z italských Benátek. Vedle toho proběhne přímo na Vltavě ohňová show, diváci se mohu těšit na seskok parašutistů a jejich prolet pod Karlovým mostem. Večer pak vyvrcholí velkolepým koncertem, na kterém vystoupí soubor Capella Regia Praha, Jiří Stivín, dětský sbor Karolíny Ruppert a komorní soubor Ritolnello. Koncert budou uvádět převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek a moderátorka Českého rozhlasu - Radiožurnál Lucie Výborná.

Svatojánské slavnosti NAVALIS jsou nápodobou původního barokního vodního špektáklu, který se v Praze na Vltavě konal od počátku 18. století. Novodobé slavnosti, kterými společnost Pražské Benátky od roku 2009 navazuje na tradici jedné z mála pražských oslav, mají obnovit jejich slávu a především uctít kult života a mučednické smrti Jana Nepomuckého. „Tradici Svatojánských slavností NAVALIS jsme rádi obnovili. Snažíme se je přiblížit široké veřejnosti, proto je průběh slavností přístupný bez vstupného,“ uvádí Zdeněk Bergman, ředitel pořádající společnosti Pražské Benátky s.r.o.

Mše svatá i dračí lodě                                                                                                       
V tento den bude také již tradičně celebrována mše svatá v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha JE kardinálem Dominikem Dukou, OP. Po skončení mše se z katedrály vydá procesí přes Malou Stranu až na Karlův most. Liturgická část oslav bude zakončena vodními slavnostmi, které tvoří neodmyslitelný rej lodí a plavidel na vodní hladině Vltavy. Slavnostní salva odstartuje regatu dračích a historických lodí o Pohár sv. Jana Nepomuckého vedené na trase mezi Mánesovým a Karlovým mostem.

Záštitu nad slavnostmi mimo jiné převzali arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka, ministr kultury ČR Daniel Herman, starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký a poprvé také předseda České komise pro UNESCO Petr Gazdík.

Další podrobnosti a program slavností naleznete na www.navalis.cz či na www.prazskebenatky.cz, kde se mimo jiné můžete informovat o vyhlídkových plavbách nebo o Muzeu Karlova mostu. 

Komentáře (7)

paintball masks ideas 2020-01-15 05:44:04
Airsoft is actually, and continually has already been, paintball's most considerable competitor. And in fact, many paintball competitors have recently been transformed to airsoft participants throughout all the many years. And the most important reason for this is since airsoft offers much more realistic weapons as compared to paintball. If a person did a positive aspects as well as down sides checklist for airsoft as well as paintball that analyzes the two sporting activities, the list would end up being extremely in favor of paintball. However airsoft has it's single unique edge. The simple fact that Airsoft provided a a lot more realistic feel had been a lot more than sufficient to get a massive quantity of players away right from paintball. Although realistic paintball markers surely have entirely changed the sport. Today paintball is declared the winner in each and every particular judgment, in addition to just about every individual regard. Paintball participants, such as myself, are most absolutely biased when it comes to paintball. Yet if perhaps an individual look at the discussion concerning airsoft and paintball, the best common point with regard to airsoft is realistic look.
fishing pliers blog post 2020-01-15 04:14:51
Brown trout are so active after dark that it sometimes is possible to fish in just one pool and, in a good stream, take one trout after another. Use very large dry flies, oversized streamers, wet flies, and nymphs. The larger flies are easier for night-feeding trout to locate. You should fish them very slowly. With wet and streamer flies you can leave them suspended in the current near the surface and frequently take trout, although this system would not normally work during the day. Big dry flies can be drawn slowly along the surface of the water in a jerking motion to help attract trout. Some fishermen use small popping bugs when fishing for trout at night.
https://mehrpendareomid.com 2019-12-20 10:25:46
rrt
http://mehrpendareomid.com 2019-12-20 10:25:15
http://mehrpendareomid.com http://elaheweb.com
hwfit2day 2019-12-15 01:25:13
I haven’t checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are really good quality so I guess I’ll add you back to mblog listbloglist. You d,eserve it my friend.
peaceofanimals 2019-12-12 06:33:23
They advise that insecticides used in increasing oranges may continue to be on peels and create damage to rabbits.<a href="https://peaceofanimals.com/">peaceofanimals</a>
tapping games 2019-07-16 11:59:03
Znám vaše znalosti o tom. Musím říci, že bychom měli mít on-line diskusi.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>