Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Děti
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sporťáček - festival sportu pro děti

2011-09-06 11:40

Ať už dítě sportuje nebo se teprve chystá, řeší s rodiči otázku, jaký sport by mohl být ten pravý. Sporťáček - festival sportu pro děti, se snaží dětem a rodičům představit veškeré dostupné sportovní disciplíny a rozšířit obzory sportovních možností v Praze a okolí.

První ročník festivalu sportu pro děti Sporťáček se bude konat 10. září 2011 ve Žlutých lázních v Praze.

Projekt Sporťáček je určen především dětem základních škol. Na jednom místě se představí jednotlivé sporty tak, aby se mohly děti nejen podívat, ale také sporty vyzkoušet a rodiče poznat klub a trenéry, kterým své dítě svěří. Zároveň umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. K dispozici bude fyzioterapeut, sportovní lékaři a psycholog. V průběhu celého den čekají na návštěvníky exhibiční vystoupení, rozhovory s osobnostmi sportu, autogramiáda a další.

 Na akci bude k dispozici radar, který dokáže změřit rychlost střely pukem, fotbalovým míčem, ale například i softballovým míčkem. Je možné se tak pokusit překonat rekord rychlosti střely hvězdy NHL Zdena Cháry. Na akci se představí hosté Martin Vaniak (bývalý fotbalový brankář), Jakub Strakoš (bývalý reprezentant ve sportovním aerobiku a trenér české reprezentace), Bohumila Řešátková (bývalá československá gymnastka), Michal Palinek (beach volejbalista), Vláďa Hladík (reprezentant ve dvojbobu, čtyřbobu a v bobsleigh), Veronika Brychcínová (hráčka lakrosu, maratonská běžkyně).

Sporťáček je určen také pro hendikepované děti. Jan Hruška z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy představí sportovní náčiní, které je přizpůsobeno pro malé i velké hendikepované sportovce. Představí se kánoe, katamarán, trimaran, biski, monoski, dualski, handbike, tandem, loped.
 
Sporťáček – festival sportu pro děti se uskuteční v sobotu 10. září 2011 ve Žlutých lázních v Praze. Na programu budou od 11ti hodin kromě ukázek sportů také přednášky o sportovní kariéře dítěte, výběru talentů a psychologii sportu, exhibice motorových člunů, taneční vystoupení, rozhovory se známými osobnostmi, autogramiády sportovců. Sportovní část festivalu potrvá do 16:30hod.
 
Doprovodný program:
15:00 hod. bubenická show Marimba
17:00 hod. Maxim Turbulenc
18:00 hod. Olga Lounová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>