Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sokolský průvod

2012-06-25 15:05

1.7.2012, Praha

Tradiční průvod sokolů před XV. všesokolským sletem projde Prahou 1. Července. Trasa povede z dolní části Václavského náměstí přes Národní třídu, nábřeží k Rudolfinu a na Staroměstské náměstí.

V průvodu uvidíte historické prapory, historické i současné kroje a samozřejmě cvičence a sokoly  z  Austrálie, Kanady, Spojených států, ale také ze Švédska, Anglie, Francie či Rakouska,“ uvedl  Miroslav Vrána, náčelník České obce sokolské. V průvodu půjdou i Lužičtí Srbové, Slováci, objeví se sokolové z Chorvatska i z krajského spolku z Oděsy. „Chtěl bych připomenout, že sokolové  jsou na všech kontinentech,“ dodal M. Vrána.Na náměstí Jana Palacha, na schodech u budovy Rudolfina bude umístěna čestná tribuna pro hosty. Sokolové čekají účast prezidenta Václava Klause i pražského primátora Bohuslava Svobody

Program na zahájení

Ve stejný den proběhne i na nádvoří Tyršova domu vystoupení folklorních souborů, na 15. hodinu je naplánována mše v chrámu sv. Víta, kterou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, a večer vyrazí z Tyršova domu na Petřínskou rozhlednu lampionový průvod. Všech těchto akcí se může účastnit i veřejnost. Další dny jsou pak věnovány nácviku a kulturnímu programu a vyvrcholením oslav je XV. všesokolský slet – program ve čtvrtek a pátek, kdy proběhnou v Synot tip Areně  hromadná cvičení.

Dopravní omezení v den pochodu
Seřadiště průvodu je v době od 8.00 h do 11.30 h na Václavském náměstí a zčásti na Příkopě. Trasa průvodu je vedena ul. 28. října, Národní, přes Smetanovo nábřeží, Křižovnickou, náměstí . Jana Palacha, dále přes ulice Širokou, Pařížskou na  Staroměstské náměstí.

Od 10.00 do do 12.30 h bude v lokalitách Národní, Široká, Pařížská zakázán vjezd, doprava bude po trase omezována vždy 15 minut před příchodem čela průvodu ke konkrétní křižovatce a uvolněna do 10 minut po průchodu průvodu.
zdroj praha.eu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>