Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA aneb VZDĚLÁNÍ JE K NĚMU TŘEBA

2010-05-07 17:59

(6.5.2010–11.6.2010)

výstava ve spolupráci s humanitární organizací ADRA v ČR

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Na výstavě, kterou pořádá Národní muzeum ve spolupráci s humanitární organizací ADRA v ČR, je možno shlédnout 50 nejlepších obrázků dětí, zapojených do výtvarné soutěže, do které se přihásilo 63 základních škol. Celkem bylo zasláno 1061 obrázků. Soutěž patří do programu vzdělávacího projektu PRVák (program rozvojového vzdělávání), který prostřednictvím vyškolených lektorů blíže seznamuje děti a mladé lidi v ČR s rozvojovou problematikou.

Zajímavostí bude i doplňková výstava „A“ bylo vždy na začátku, která představí několik vzácných slabikářů ze sbírek Knihovny Národního muzea.

Národní muzeum pečuje asi o sto padesát slabikářů, vydaných od 16. do 20. století. Všechny mají jedno společné – A bylo vždy na začátku.
Pozornost návštěvníků jistě upoutá nejstarší český slabikář z roku 1547. Zachoval se v jediném exempláři v Rakouské národní knihovně, na výstavě je jeho věrná faksimile. Zajímavým exponátem je i slabikář vydaný jako demonstrativní ohlas politických událostí: Ruský slabikář čili úplný návod ku správnému čtení a psaní ruským jazykem… (1868). Návštěvníci se mohou těšit také na první barevně ilustrovaný a současně až do druhé světové války nejpopulárnější český slabikář Poupata Josefa Kožíška ilustrovaný Marií Fischerovou-Kvěchovou (poprvé vydán 1913).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>