Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nahatí uprostřed Prahy

2013-04-12 12:42

Letošní dlouhá zima mi přinesla jednu novou, báječnou a povzbuzující aktivitu, saunování. Nejvíc se mi na něm líbí fáze, kdy už nemůžu přemýšlet. Tělo se vaří, mozek se vaří a všechny starosti se rozplývají jako pára nad hrncem. Ale to ne ní to, o čem chci psát. Chci napsat o jedné skvělé sauně, která bude otevřená už jen do poloviny května!

Lázně na lodi - a co na to sousedé?
V únoru natočila TV Metropol krátkou reportáž, ve které si jeden z místních obyvatel nábřeží mezi Železničním a Jiráskovým mostem stěžuje na hluk, který se v létě po nocích ozývá z náplavky. Ta konečně po letech ožila letními kavárnami a bary, na lodích i na nábřeží. Pozornost nespokojeného pána se zaměřila hlavně na “vrak“ bývalého parníku Vyšehrad, který zůstal u břehu nedaleko Výtoně ukotvený i přes zimu.

Je pravda, že jej obydleli lidé bez domova, a je pravda, že se u něj hromadily odpadky. Celou situaci ale velmi elegantně vyřešilo občanské sdružení Dvojka sobě, které na palubě lodi ve spolupráci se studiem H3T architekti instalovalo dřevěnou saunu s výhledem na Vltavu, Hrad a proplouvající parníky. Jestli jste ji ještě nevyzkoušeli a jste příznivci saunování, máte příležitost do poloviny května.


Sauna s výhledem, foto: Lukáš Legi (C)

Horký žár, lepkavý pot, pivo, svíčky a náruč řeky
Podélná dřevěná stavba na palubě možná z venku nevypadá na první pohled lákavě, ale navštívit ji stojí zato. Uvnitř to voní dřevem a jen, co se svléknete v provizorní šatničce, pokračujete do samotné sauny. Žár kamen je chvílemi tak silný, že v horním patře odpočívadla vydrží jen málokdo. Co oceníte v sauně asi nejvíc, je prosklená stěna, která nabízí pohled na řeku. Nemusíte se bát, že by vás někdo z venku sledoval, v sauně se svítí jen čajovými svíčkami, takže dovnitř není vidět.

Když rozpálené tělo volá po schlazení, málokomu vadí, že se musí ponořit do kádě na palubě, nebo rovnou skočit do řeky. Tahle zážitková sauna je ideální po celodenním stresu v práci a navíc získáte nový vztah k městu, které člověk přes zimu jinak většinou míjí cestou v dopravních prostředcích. Odpočívárna je vybavena vodou a kyblíkem s chlazenými pivy.


V sauně svítí jenom svíčky a oheň v kamnech, foto: Lázně na lodi

Vzhledem k tomu, že sauna byla otevřena jen na několik měsíců, nemá úplně vyřešené zázemí a na toaletu musíte s malou čelovkou do nitra lodi. Jsou to ale drobné nedostatky, alespoň s pohledu toho, kdo má rád neobvyklé zážitky a nemá příliš velké nároky.

Sauna má kapacitu 10 osob a vzhledem k její stále větší oblibě se může stát, jako včera nám, že bude plná. Chcete-li si ověřit její dostupnost, zavolejte si předem. Saunování stojí 100 korun na hodinu, a pokud tento čas přesáhnete, budou se vám buď další minuty načítat po koruně, nebo zaplatíte podíl z další stokoruny, to podle lazebníka, který má službu. Alespoň podle mé zkušenosti. Otevřeno mají každý den od 18.00 do 22.00. Všechny další informace, fotografie a kontakty najdete TADY.

Poslední aktualizace: 

Přátelé, kamarádi POZOR! Sauna bude ode dneška (tedy 12.4.2013) asi tak na týden v provozu na novém místě pod Palackého mostem (na smíchovské straně řeky). Změna kotviště je způsobena velkolepou výstavou, která se koná na náplavce. Pro velký zájem prodlužujeme otevírací dobu od 18:00 do 23:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Kapacita sauny je jenom 10 osob, foto: Lázně na lodi

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>