Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Začátek adventu ve městě

2010-11-26 12:09

O víkendu se rozzáří první svíce na adventních věncích a náměstí ozdobí vánoční stromy. Začátek adventu mě vždycky trochu překvapí. A co se tedy bude první adventní víkend dít v Praze?

Rozsvěcení stromů a stromečků
Nepochybně největší pozornosti se bude těšit sobotní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, do kterého se může zapojit každý, kdo si DMSkou koupí jedno ze světýlek na stromě. Více se dozvíte ZDE.

O víkendu se bude také rozsvěcet strom na Pražském hradě. V neděli 28. 11. na této adventní slavnosti vystoupí dětský hudební soubor Notičky a pěvecký soubor Gospel Limited. Akci pořádá Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. Strom bude rozsvícen v 16.00 na Svatojířském náměstí. Více se dozvíte ZDE.

Další strom, který čeká na své rozsvícení, je břevnovský.  To nastane v sobotu 27. 11. v 17.00 tradičně v ulici Bělohorská u Kaštanu. Návštěvníci budou mít zvláštní příležitost ochutnat čerstvě smažené bramborové spirálky. A jako tradičně i staročeské trdlo od člena spolku pana Švarce. Akci pořádá Spolek břevnovských živnostníků.

Víkend s mladou módou
Ignorujte konfekci a přijďte se podívat, to je motto třídenní přehlídky nezávislé módy CODE:MODE, její (pod)zimní verze proběhne od 26. 11. do 28.11.  kromě oblečků vás čeká bohatý program, divadelní představení, tančírna a kreativní dílny. Akce se zúčastní přes 120 českých i slovenských tvůrců, kteří představí nejen oděvní tvorbu a šperky, ale i knihy, grafiky, hračky či bytové doplňky. Zde najdete informace o místě konání a zúčastněných tvůrcích. Program jednotlivých dílen a další podrobnost najdete ZDE. VSTUP JE ZDARMA.


prostory bývalých Elektrických podniků v Bubenské ulici č.p. 1, kde se bude odehrávat podzimní edice CODE:MODE 2010

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>