Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Přivítejte jaro na rozhledně v Zoo Praha!

2012-03-19 20:14

Ve středu odpoledne se všem návštěvníkům Zoo Praha po zimní přestávce znovu zpřístupní rozhledna Obora. V tento den bude možné vystoupat na vrchol rozhledny zdarma a osvobodit tam zakletou princeznu; všechny děti se navíc po poledni dostanou do zoo za pouhou jednu korunu vstupného.

Dřevěná rozhledna Obora, která leží v severní části zoologické zahrady, poskytuje návštěvníkům unikátní výhled na Prahu. Všichni, kteří ve středu 21. března zdolají jejích 85 schodů, budou navíc moci na vrcholku rozhledny zachránit princeznu!

Princezna Rapunzel obývá věž a čeká na prince, který ji z věže osvobodí. V pohádce vedla za princeznou jediná cesta - princ musel vyšplhat po Rapunzeliných krásných zlatých vlasech, které sahaly z vrcholu věže až na zem. Návštěvníci rozhledny budou mít úkol jednodušší: místo šplhání po zlatém copu jim k záchraně princezny postačí vystoupat na vrchol a ukázat jí cestu dolů. Osvobozená princezna se svým zachráncům odmění částí svého zlatého pokladu.

Rozhledna bude pro všechny statečné prince (i princezny) otevřena od 13 do 17 hodin. Po zbytek jara na ni mohou návštěvníci vystoupat o víkendech vždy od 10 do 16 hodin. 


Rozhledna Obora (název nese podle borového háje v této části zoo) je replikou dřevěné rozhledny, která stávala od roku 1892 na nejvyšší hoře české strany Jizerských hor – Smrku (1 124 m n. m.). Ta zanikla počátkem 50. let minulého století a na jejím místě vyrostla nová kovová věž. Kopie pro Zoo Praha byla vytvořena podle věrného modelu rozhledny z muzea v Novém Městě pod Smrkem. Obora byla slavnostně otevřena 13. června 2009.

Velbloudy dvouhrbé chová Zoo Praha již od roku 1932. O té doby se jich zde vystřídalo téměř 300. Křtěná samička (* 23. srpna 2010) je 54. velbloudem narozeným v Zoo Praha. Oba její rodiče pochází z Dánska - matkou je samice Andy, otcem samec Jepe. Kvůli zdravotním potížím nemohla velbloudí matka své mládě po porodu kojit, mládě muselo být odebráno na umělý odchov. Ten proběhl úspěšně.

Zoo Praha

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>