Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Rostlina jako symbol

2010-04-30 12:05

8.5.2010 - 31.5.2010
Křest knihy paní Věny Hrdličkové a stejnojmenná výstava

bambus / borovice / slivoň / brosvoň / chryzantéma / lotos / pivoňka / sakura / javor / vrba / orchidej / kosatec / magnolie
denně 9 - 19 h, na venkovní expozici Areálu JIH

Výstava je inspirovaná stejnojmennou knihou naší přední japanoložky paní Věny Hrdličkové. Atmosféru, která nás bude očekávat, nejlépe přiblíží slova z této publikace:

„Rostliny jsou odedávna nepostradatelnou součástí lidského života. Přinášejí člověku nejen všestranný užitek, ale působí mu potěšení i svou krásou a budí v něm úctu ke statečnosti a houževnatosti, s níž plní poslání určené jim přírodou. Podobně jako verše básníků podněcují fantazii a vymaňují naši mysl z šedi každodennosti. Stromy a květiny provázejí člověka proměnami ročních období a jsou nedílnou součástí svátečních chvil. Promlouvají vlastní řečí a mnohé z nich jsou svými vlastnostmi schopné vyjádřit naše niterné pocity, přání i tužby."

Cílem naší výstavy je ve shodě s cílem knihy ROSTLINA JAKO SYMBOL V ČÍNSKÉ A JAPONSKÉ KULTUŘE: „... přiblížit řeč rostlinných symbolů Číny a Japonska, zemí, v nichž myšlení je odedávna těsně spjato se světem přírody."

Výstava by nemohla vzniknout bez laskavého souhlasu autorky, paní Věny Hrdličkové, vydavatelství Grada Publishing a firmy Zahradní architektura Tábor s.r.o.

Publikaci ROSTLINA JAKO SYMBOL V ČÍNSKÉ A JAPONSKÉ KULTUŘE si budete moci zakoupit během Mezinárodní výstavy bonsají (8. až 16. května) u prodejního stánku s bonsajemi.

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>