Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

RefuFest aneb PřijdeSvátek 2011

2011-06-06 15:48

Kdy: 18.6.2011, od 12:00 hod
Kde: Střelecký ostrov

Celý svět v centru Prahy? – RefuFest tentokrát na Střeleckém ostrově

Multikulturní festival RefuFest pořádá InBáze Berkat o. s. – 18. 6. Střelecký ostrov od 12 hodin

V sobotu 18. června 2011 proběhne již 6. ročník multikulturního festivalu RefuFest v Praze na Střeleckém ostrově. Tento festival je pořádán organizací InBáze Berkat o. s., s cílem upozornit na cizince žijící v České republice, at už v uprchlických táborech, či v centru Prahy. Nám ostatním dává možnost se s nimi seznámit blíže, a nejen prostřednictvím médií. RefuFest rád poznává rozmanitost světa skrz osobní zkušenost, a to přes hudbu, tanec, chuťové buňky či tvořivé dílny.
Vstup je již tradičně volný.


Během festivalu si každý může přijít na své – program jde napříč celým světem. Na hlavním pódiu si budete moci vychutnat řadu hudebních vystoupení (Al-Yaman, Atarés, Ekvátor, Korjen, Yellow Sisters a další) a tanečních formací (tance Střední Asie, capoeira). Zároveň budou ve workshop stanu probíhat divadelní představení, promítání krátkých filmu natočených dětmi-cizinci, sítotiskové dílny a taneční workshopy (napr. breakdance).

Na labužníky již tradičně čekají oblíbené pochoutky ze všech koutů sveta, jako je Gruzie, Kongo, Arménie, Afghánistán a mnoho dalších. Pokrmy jsou připravovány samotnými cizinci či pracovníky Ethnocateringu – projektu sociálního podnikání InBáze Berkat o. s. Pro zvídavé budou připraveny stánky neziskových organizací zabývajících se tématikou cizinců a informační stánky zemí třetího světa (Palestina, Burjatsko, Kambodža, Vietnam, Kyrgyzstán, Mongolsko a další), jejichž obyvatelé se snaží představit svou vlast tak, jak ji vidí sami. Pro nejmenší návštevníky bude připraven tvořivý koutek s pestrým programem. Kdo má zájem seznámit se s něčím novým či si jen užít sobotní den, je vítán. Začínáme v poledne.

Hudební program: Al-Yaman (orientální arabská elektronika), Ekvátor (moderní taneční arabské rytmy), Atarés (roztančené kubánské rytmy), Korjen (world music v podání zpěvaček bosenského,polského a slovenského původu), Ziriab (originální arabské rytmy), Yellow Sisters (zvukové iluzionistky od soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu až k reggae), Papia a Baishnav Tantra (meditační tóny prímo z Indie), Patrick Francis (pákistánské národní písně), dětský sbor Vlaštovka a další…

Tanecní program: SirinZarb (tance Střední Asie), Grupo Mandela (capoeira), Bboy Jaoblack Brasil (breakdance)

Divadelní program: Malé Vinohradské divadlo (Beruščina detektivní kancelář), studio Damúza

Další aktivity: sítotiskový workshop, raperská dílna Freestyle Mondays, capoeira workshop Grupo Mandela, breakdance workshop

RefuFest je vyvrcholením celoroční činnosti občanského sdružení InBáze Berkat, které se zaměřuje na práci s migranty v ČR. Více informací o RefuFestu a aktivitách InBáze Berkat se můžete dozvědět na www.inbaze.cz ci na Facebooku.

Projekt Randez-vous InBáze Berkat IV, jehož součástí je multikulturní festival RefuFest, je spolufinancován Evropským fondem pro integraci státních příslušníku třetích zemí a Ministerstvem vnitra CR. Festival dále podpořila nadace Charty 77 – konto Bariéry a UNHCR.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>