Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Středověká duše Prahy

2010-06-04 12:29

Hned dvě akce odkazující ke středověké Praze můžete navštívit o prvním červnovém víkendu.  Kordy, flerety a šavle budou bránit své majitele v sobotu i neděli v parku Klamovka během čtvrtého ročníku Klamoklání a rytíři každého věku se zúčastní také dvoudenního průvodu, který ilustruje návrat korunovačních klenotů Karla IV. z Prahy na hrad Karlštejn. Můžete se ale také třeba ukrýt mezi ploty, nebo si evokovat Francii uprostřed Prahy. A ani to ještě není úplně vše.

 
Navlékněte drátěné košile
Mezi chrabré rytíře, kteří se sejdou o tomto víkendu v parku Klamovka, aby tam porovnali svůj postřeh, sílu a další schopnosti, se můžete zamíchat také vy. Stačí jen vytáhnout ze skříně svou starou válečnou výzbroj. Pokud vám ji schroupal rez, nebo jste se k žádnému rytířskému řádu doposud nepřidali, pořadatelé vám nějakou tu drátěnou košili a šavli zapůjčí. Mějte ale na paměti, že ani jejich rytířská výbava není bezedná.
 
Kromě samotných turnajů bude připraven i další doprovodný program navozující atmosféru středověké vesnice. Své řemeslné umění předvedou košíkáři, dráteníci, hrnčíři, šperkaři, perníkáři, a kováři. Jejich výrobky si budete moci vybírat během popíjení sladké medoviny, jejíž bohaté zásoby nemohou na podobné slavnosti chybět. Další podrobnosti o programu Klamoklání (5.–6. června) najdete TADY.
 
Rytíři nebudou chybět ani v dvoudenním historickém průvodu Karla IV. a jeho početné družiny, který se vydá z Prahy na hrad Karlštejn společně se svými korunovačními klenoty. Rekonstrukce této historické události přiláká každoročně řadu účastníků i diváků. Pokud se necítíte na to absolvovat celé dvoudenní putování, můžete si na průvod počkat na některé ze zastávek, kde bude připraven doprovodný program. Trasa začíná, kde jinde než na Pražském hradě, a první večer by se mělo dorazit až na zámek Dobřichovice. Příslib příštího dne se tu přímo zhmotní v představení Noc na Karlštejně a atmosféru večera doladí středověké slavnosti.
 
Předpokládaný příchod na hrad Karlštejn je plánován na neděli 17.00. Podrobnosti o trase a doprovodném programu najdete ZDE.
 
Slunečný víkend v Bohnicích
Třebaže to celý týden vypadalo beznadějně, zdá se, že letošní festival Mezi ploty v Bohnické psychiatrické léčebně tentokrát neproprší. Jestli vás tedy neláká rytířská výzbroj a raději než do historie podnikáte výpravy do tajů vlastní duše, pak vás to dozajista tento víkend do Bohnic neodolatelně potáhne.
 
Program festivalu bude jako obvykle velmi bohatý. Čtyři hudební scény, na kterých se budou kapely „z venku“ střídat jedna za druhou po celé oba dva dny, divadlo, výtvarné dílny a svou produkci představí samozřejmě také obyvatelé areálu. Nepoučený divák to ale mnohdy ani nerozliší. Podrobný program najdete TADY. Vstupenky na jeden den jsou za 250 korun.
 

Bohnická hvězda John Heaven
 
Divadlo na Kampě a děti v Botanické
O víkendu vyvrcholí festival experimentálního divadla ANPU na Kampě. V divadelním šapitó jste mohli po celý týden navštěvovat představení pro děti i dospělé, koncerty a další akce. V sobotu bude šapitó otevřeno od 10.00 až do večera, v neděli pak už jen odpoledne. O programu a rezervaci vstupenek se více dozvíte ZDE.
 
Trochu opožděně si dětské dny připravili také v Botanické zahradě. O to zajímavější je ale čeká program. Botanická poznávačka, aranžování právě kvetoucích rostlin, bojová hra a mnoho zajímavostí ze života včelího společenství. Podrobnosti najdete ZDE.
 
 
Francie na Ovocném trhu a Japonsko na Vyšehradě
Do Francie přes žaludek, tak by se mohl jmenovat festival, který se na víkend chystá okupovat Ovocný trh. Dobrůtky jaké si jen představíte, sýry, víno, paštičky, ústřice, šampaňské, ….Festival Francouzských chutí a vůní se koná od 4. do 6. června od 10.00 do 20.00. Podrobnosti ZDE.
 

Zatímco zážitek Francie se vám produchovní přes chuťové buňky a trávicí systém, Japonská tradice zaútočí na jiné smysly. Poté, co bude v sobotu po obědě na Výtoni uvítáno japonské božstvo, bude na Vyšehradě následovat očistný rituál a buddhistická mini-liturgie. To vše pro „Svátek lip“, neboli japonské slavnosti jara. Podrobný program najdete na těchto stránkách v sekci aktuality.

foto zdroj: http://francouzsky-aperitiv.cz/

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>