Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: S Karlem na Karlštejn

2011-06-03 10:18

Královský průvod, japonský svátek jara na Vyšehradě, divadelní festival na Kampě, letecká akrobacie, rytířské klání na Klamovce a kromě všech těch zábav a radovánek nezapomeňte také něco dětem přečíst!

Putování na Karlštejn
V sobotu se opět na svou dvoudenní pouť na hrad Karlštejn vydá Karel IV. s chotí Eliškou Pomořanskou a celou svou družinou. Vy se můžete vydat na cestu společně s nimi, nebo si na ně třeba jen počkat na nějakém pěkném místě. Vyrážejí z Pražského hradu přes Radotín a sobotní putování zakončí v Dobřichovicích, kde se bude moci přespat ve stanech, na hrad Karlštejn by se mělo dorazit v neděli v podvečer. Po cestě bude připraven doprovodný program, více se dozvíte ZDE.

Ne všichni rytíři se ovšem zapojí do královského průvodu na Karlštejn. Na Klamovce totiž proběhne oblíbený rytířský turnaj a festival oslavující středověkou kulturu Klamoklaní. Potrvá do pátku 3. do neděle 5. června a komu se tedy nechce nikam chodit, může si víkend s nádechem historie prožít na Smíchově. Více se dozvíte ZDE.


reportáž ČT z průvodu na Karlštejn

Víkend pro děti
V týdnu oslavily děti svůj svátek, a pokud jste na ně neměli uprostřed pracovního shonu moc času, můžete jim to o víkend vynahradit. Na Kampě začne více než týdenní festival divadla ANPU, v neděli se můžete vydat třeba na představení Čertův Švagr, divadelní šapitó jistě nepřehlédnete. Program festivalu, který potrvá do 12. 6. najdete TADY.

Čtete dětem? Čtěte! Děti, čtěte! To vám vzkazují organizátoři dvoudenní akce, která sbližuje čtenáře všech generací s knihami a příběhy v nich.  Vše se odehrává v pátek a v sobotu ve Strahovském klášteře od 10.00 do 21.00. Podrobnosti včetně pozvánky najdete TADY.

Bohatý program si o víkendu pro děti připravili také v Botanické zahradě. Slibují Medové zážitky s cestovní kanceláří FRNK, soutěží se o pohár včelky Máji! Akce trvá oba víkendové dny, podrobnosti najdete TADY.

Pro děti technického zaměření a obzvlášť pro příznivce letadel máme hned dva tipy. Na modelářském letišti Sobínka za Zlíčínem  se bude v sobotu od 10.00 konat Dětský modelářský den. Budou k vidění letecké modely všech velikostí a nebude chybět ani letecká akrobacie. Podrobnosti najdete TADY.

Pro toho, komu nestačí modely a chtěl by vidět opravdová letadla, bude sobota splněným snem. V rámci oslav Dne dětí proběhnou na letišti Ruzyně v sobotu odpoledne dvě exkurze. Nezapomeňte si svou návštěvu včas rezervovat! Více informací najdete TADY.

neděli budou děti slavit na Císařské louce. Začíná se v 12.00, chybět nebudou soutěže, hry, dobrůtky, trampolínka, maminky dostanou rady v líčení a tatínkové se mohou obdivovat drakům na powerkitting. Anebo naopak, jak je komu libo. Pozvánku najdete TADY.

Japonsko na Vyšehradě
Pro příznivce Japonska a jeho kultury tu máme pozvánku na Svátek lip, který proběhne v sobotu na Vyšehradě.  Začíná se vítáním božstva na Náplavce a pokračovat se bude rituální lukostřelbou, zájemci si budou moci vyzkoušet kaligrafii. Více najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>